Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Αξεσουάρ που τοποθετούνται σε όλα τα μοντέλα Vitara/GV/NGV/NV

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Τρί Ιαν 27, 2015 1:04 pm

Το ΣΚ που μας πέρασε έγινε δοκιμή της τροχοσκηνής σε ανωμαλιάρικο τερέν για να παρθούν οι παρακάτω αποφάσεις.. 1)κατασκευής Multi axis coupling για μεγαλύτερη ελευθεριά κινήσεων(χρήσιμο σε εκτός δρόμου συνθήκες 2)καθορισμός ύψος "σηκώματος" του trailer!! Τελικά οι απαντήσεις ειναι για το 1) οτι η ελευθερία της κλασσικής μπιλιας με καλύπτει διοτι δεν πρόκειται να κάνω trial με το trailer(και ουτε χωρις αυτο βέβαια :mrgreen: ) 2)παρόλο που δεν ειχε ιδιαιτερα θεματα εκτός δρομου, θα το σηκώσω 4-5cm ώστε να ειναι ευθυγραμμισμένο οταν ειναι κουμπωμένο με την μπίλια και παράλληλα να μπορώ να στήσω την σκηνή χωρις να έχω προβλήματα.
Ιδου το βιδεο απο την δοκιμή!!! :D :D
Δεν το σπινιάρω πολύ για να μην το λασπώσω :mrgreen: :mrgreen: δεν ειναι τυχαιο που οι Αυστραλοί βάζουν εξτρα προστατευτικο μπροστα απο το τρέιλερ για λασπες κ πέτρες...
[video]http://www.youtube.com/watch?v=pw99D1ZdczU[/video]
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Τρί Ιαν 27, 2015 1:38 pm

Mια χαρα παει ,,,οντως ενα σηκωματακι θα σε βοηθουσε ακομα παραπανω.
Θα σου προτεινα μιας και το εκανα παντα ,την ροδα στηριξης να την βγαζεις ειτε στο ταξιδι ειτε στα off κομματια και θα ξενοιαξεις η απο το να χαλαρωσει η απο το να σου κανει μοχλο αν ακουμπησει,οπως ειδα στο τελος ,,, αλλωστε μπαινοβγαινει για πλακα :D
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11415
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Τρί Ιαν 27, 2015 1:55 pm

kostasRS έγραψε:Θα σου προτεινα μιας και το εκανα παντα ,την ροδα στηριξης να την βγαζεις ειτε στο ταξιδι ειτε στα off κομματια και θα ξενοιαξεις η απο το να χαλαρωσει η απο το να σου κανει μοχλο αν ακουμπησει,οπως ειδα στο τελος ,,, αλλωστε μπαινοβγαινει για πλακα :D

Σωστός δεν το είχα σκεφτεί..
Ερώτηση: απο κάτω φαίνεται το ξύλινο πάτωμα,το οποίο ειναι μάυρο χρώμα(μάλλον πίσσα;) με ποιο τρόπο προτείνεται να το προστατευσω και να εχω την δυνατότητα να το πλένω ευκολα;
Εγω σκέφτηκα τα παρακάτω με σειρα προτεραιότητας 1) Να το πισσάρω (σπρέυ ή πινέλο;). Νομιζω κάνει αδιαβροχοποίηση αλλα δεν ξέρω πως συμπεριφερεται με τα ξύλα 2)να το βάψω με plastidip :think: :think: 3)και το πιο δυσκολο, να το καλύψω με φύλλο αλουμινιου 2-3mm
φωτο για να καταλάβετε για τι μιλάω..
1.jpg
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Τρί Ιαν 27, 2015 2:30 pm

Διαβαζοντας κι εγω το πλαστικ ντιπ μου ηρθε στο μυαλο ,,για να πιασεις και τα μεταλλικα κομματια ,αλλωστε καλο θα του κανεις παρα κακο!
Ομως δεν το εχω δουλεψει για να ξερω ,,, :think:
Ακου ομως,, ακομα κι αν εκανα πλαστικ η οποιαδηποτε μονωση ,και αφου ημουν σιγουρος οτι εχει γινει καλη δουλεια ,,στανταρ μετα θα το περνουσα αλουμινιο,και τελος ξενοιαξες για παντα !!! :D
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11415
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό STRANTZALIS K. » Τρί Ιαν 27, 2015 6:25 pm

Δεν είναι ξύλο !!
Είναι πλακάζ θαλάσσης μεγάλων αντοχών σαν αυτό των μπετατζήδων και δέ χρήζει άλλης προστασίας !
Εάν όμως επιμένεις τότε θέλει σίγουρα πρώτα αστάρι και έπειτα ειδικό μονωτικό για εξωτερική χρήση !!!!
Είναι κάποιες στιγμές που χρειάζωμαι μόνο ένα άδειο μυαλό και γεμάτο ντεπόζιτο.........!
STRANTZALIS K.
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2889
Εγγραφή: Τρί Μαρ 05, 2013 4:33 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
cb: Όχι
Name: Κώστας

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό ximikos00 » Τρί Ιαν 27, 2015 7:03 pm

Pasti dip αν σε συμφέρει το κόστος....
Το πισαρισμα τι κόστος έχει? Σπρέυ είτε πινελο? (δεν ηξερα οτι γινεται με πινελο :!: )
Άβαταρ μέλους
ximikos00
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1668
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 3:44 pm
Τοποθεσία: Βουνό-Θεσσαλονίκη-Βουνό
Λάστιχα: BF Goodrich A/T
Suspension: ΟΜΕ/ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Ανδρέας

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό ivan » Τρί Ιαν 27, 2015 7:55 pm

STRANTZALIS K. έγραψε:Δεν είναι ξύλο !!
Είναι πλακάζ θαλάσσης μεγάλων αντοχών σαν αυτό των μπετατζήδων και δέ χρήζει άλλης προστασίας !
Εάν όμως επιμένεις τότε θέλει σίγουρα πρώτα αστάρι και έπειτα ειδικό μονωτικό για εξωτερική χρήση !!!!

Ακριβώς!
Το μόνο από το οποίο κινδυνεύει είναι το να βρεθεί παραμένουσα υγρασία σε αυτό. Εξασφάλισε ότι δεν υπάρχουν σημεία στα οποία κρατάει νερό (τρύπες για βίδες, εγκοπές που να συρταρώνει στο μεταλλικό τμήμα κλπ) και δεν έχει ανάγκη από τίποτα. Επίσης αν το κάνεις στεγανό από κάτω με κάποιον τρόπο (και γίνει σαν στεγανή λεκάνη) ίσως να δυσκολευτείς να το αδειάσεις σε περίπτωση που χυθεί υγρό από την πάνω μεριά.
Η χούφτα του αρθρώνει μια χαρά, δεν θα χρειαστείς κάτι περισσότερο.
Σήκωμα όμως χρειάζεται σίγουρα.
Άβαταρ μέλους
ivan
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: Τετ Δεκ 24, 2008 10:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Yokohama G012
Suspension: MAD-Bilstein-ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Γιάννης

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό giannisV6 » Τρί Ιαν 27, 2015 8:05 pm

Αντωνη φοβαμε πως εαν το κλεισεις με αλουμινιο απο κατω,ισως σου περασει απο καπου καποια στιγμη λιγο νερο,λεω εγω τωρα μιας και το νερο ως γνωστο αν βρει και περασει απο καπου δεν ξερεις η υγρασια που μπορει να φτασει,εαν θα το δεις συντομα ωστε να το προλαβεις και να το διορθωσεις,εγω αυτο που θα εκανα,(επειδη κατα 99,9 % ξεκιναω για να φτιαξω ενα παρομοιο τρειλερ για βουνο) στα σημεια που φαινετε απο κατω εκει που ακουμπαει το ξυλο και στιριζεται στην λαμαρινα θα εκλεινα με αρμοστοκο ολες τις εγκοπες ωστε να μην εχω θεμα με τα νερα να περνανε αναμεσα απο το ξυλο και την λαμαρινα,αρμοστοκος υπαρχει ειτε σαν σωληναριο ειτε με το κιλο σε τσιγκινα δοχεια μιας και το χρησιμοποιουνε οι φαρνατζηδες ωστε να μονονουν εσωτερικα τις λαμαρινες και ακομα την καμπινα στις ενωσεις,και αυτο ωστε να σφραγιζα αν το λεω σωστα ωστε να μην μου περναει νερα εκει αναμεσα,επειτα πισσαρισμα και μετα ενα ψεκασμα με κερι οπως κανουν σε πολλα αυτοκινητα με το περασμα των χρονων.Ετσι ωστε το ξυλινο πατωμα νε εχει ενα αρκετα παχυ στρωμα προστασιας στην κατω του μερια.Κοστος αλλα νομιζω πως ησυχαζεις για αρκετα χρονια.
Άβαταρ μέλους
giannisV6
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2011 9:38 pm
Τοποθεσία: ΔΙΟΝΥΣΟΣ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΣΑΜΟ
Suspension: mad-kayaba-3.5 bodyl
cb: Ναι
Aka: giannisV6
Name: ΓΙΑΝΝΗΣ

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Τρί Ιαν 27, 2015 10:28 pm

Πλακαζ ειναι οκ.. αλλα και το πλακάζ θέλει προσοχή κ προδερμ, αν μεινει υγρασια αρχίζει τα φουσκώματα και τα σκεβρώματα. Κ γω θεωρω υπερβολή την εξωτερική επένδυση η οποία μπορει να προκαλέσει ζημια(οπως λέει ο Ivan)αν δεν ξηλωθεί όλο το πάτωμα τοποθετηθεί ενιαίο φύλλο με αρμοστοκο στις ακρες κ μετα ξαναμπει το ξύλο.
Στο πλακαζ πάλι... το μάυρο χρώμα ειναι απλά χρώμα; ή παιζει να ειναι ας πούμε πίσσα; :think: Δηλαδη με ενα υαλοχαρτάρισμα, καθαρισμα ολων τον αρμών απο παλιο κ ξεκολλημένο αρμοστοκο και εν συνεχεία στοκάρισμα και λουστράρισμα - βαφή με μπογιά για ξύλα λέτε να ειμαι εντάξει? Κ το πλαστι ντιπ καλο μου ακούγετε κ σιγουρα θα κλείσει ολους τους αρμους αλλα δεν θα αφήνει καθολου το πλακαζ να αναπνέει(εαν πρέπει να αναπνέει..)
giannisV6 έγραψε:επειδη κατα 99,9 % ξεκιναω για να φτιαξω ενα παρομοιο τρειλερ για βουνο

τι τρέιλερ; με σκηνή και τα σχετικα για καμπινγκ; οτι θές ρώτα(εχω δει αρκετά βιδεα στο τιουμπ) κ κυρίως αν ειναι ιδιοκατασκευή τρέξε να βγαλεις χαρτια εντος προθεσμίας γιατι αλλιώς την εβαψες.. Σε καθε περίπτωση ισως σε συμφέρει η αγορα τροχοσκηνης και η μετατροπή της.. ψαξτο λιγο το θεμα
Πολυ καλό για οσους ενδιαφέρονται να κατασκευάσουν μονοι τους τρειλερ
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό parisg » Τρί Ιαν 27, 2015 10:34 pm

Αντωνη εγω θα σου προτεινα το παραδοσιακο vaber.
πλυνετο καλα απο κατω αφησετο να στεγνωση και πηγαινε το σε εναν μπογιατζη να σου το ριξη για να τελειωνεις μια και καλη. ;-)
Η κατρακύλα είναι γλυκιά μα επιστροφή δέν έχει. Τάδε έφη PARISG
Άβαταρ μέλους
parisg
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 10:25 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Λάστιχα: Bf goodrich AT/km 2
Suspension: MAD Ελατηρια
cb: Ναι
Aka: Ο.....3G..!!!
Name: parisg

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Τρί Ιαν 27, 2015 10:36 pm

parisg έγραψε:Αντωνη εγω θα σου προτεινα το παραδοσιακο vaber.
πλυνετο καλα απο κατω αφησετο να στεγνωση και πηγαινε το σε εναν μπογιατζη να σου το ριξη για να τελειωνεις μια και καλη. ;-)

Καλο ακούγετε.. τι ακριβώς ειναι αυτο ρε Πάρη;
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό STRANTZALIS K. » Τετ Ιαν 28, 2015 6:49 am

Το πλάκαζ δεν αναπνέει διότι δεν είναι φυσικός οργανισμός
Το μαύρο χρώματα είναι βαφή ώστε να κλείσουν οι πόροι των καπλαμαδων για να μη ρουφά υγρασία
Εάν όλα αυτά που θες να κανείς τα κοστολογισεις τότε αγοράζεις ένα νέο πλάκαζ και καλύτερων αντοχών
Μόνο στα σοκορα του υποφέρει αλλά πιστεύω πως είναι στεγανά
Έχουμε το ίδιο εργαλείο και δεν έχει προβλήματα
Είναι κάποιες στιγμές που χρειάζωμαι μόνο ένα άδειο μυαλό και γεμάτο ντεπόζιτο.........!
STRANTZALIS K.
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2889
Εγγραφή: Τρί Μαρ 05, 2013 4:33 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
cb: Όχι
Name: Κώστας

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό giannisV6 » Τετ Ιαν 28, 2015 7:58 am

Antonioz έγραψε:Πλακαζ ειναι οκ.. αλλα και το πλακάζ θέλει προσοχή κ προδερμ, αν μεινει υγρασια αρχίζει τα φουσκώματα και τα σκεβρώματα. Κ γω θεωρω υπερβολή την εξωτερική επένδυση η οποία μπορει να προκαλέσει ζημια(οπως λέει ο Ivan)αν δεν ξηλωθεί όλο το πάτωμα τοποθετηθεί ενιαίο φύλλο με αρμοστοκο στις ακρες κ μετα ξαναμπει το ξύλο.
Στο πλακαζ πάλι... το μάυρο χρώμα ειναι απλά χρώμα; ή παιζει να ειναι ας πούμε πίσσα; :think: Δηλαδη με ενα υαλοχαρτάρισμα, καθαρισμα ολων τον αρμών απο παλιο κ ξεκολλημένο αρμοστοκο και εν συνεχεία στοκάρισμα και λουστράρισμα - βαφή με μπογιά για ξύλα λέτε να ειμαι εντάξει? Κ το πλαστι ντιπ καλο μου ακούγετε κ σιγουρα θα κλείσει ολους τους αρμους αλλα δεν θα αφήνει καθολου το πλακαζ να αναπνέει(εαν πρέπει να αναπνέει..)
giannisV6 έγραψε:επειδη κατα 99,9 % ξεκιναω για να φτιαξω ενα παρομοιο τρειλερ για βουνο

τι τρέιλερ; με σκηνή και τα σχετικα για καμπινγκ; οτι θές ρώτα(εχω δει αρκετά βιδεα στο τιουμπ) κ κυρίως αν ειναι ιδιοκατασκευή τρέξε να βγαλεις χαρτια εντος προθεσμίας γιατι αλλιώς την εβαψες.. Σε καθε περίπτωση ισως σε συμφέρει η αγορα τροχοσκηνης και η μετατροπή της.. ψαξτο λιγο το θεμα
Πολυ καλό για οσους ενδιαφέρονται να κατασκευάσουν μονοι τους τρειλερ

Μου δινει ενας φιλος μια καροτσα απο βιταρα 5πορτο μαζι με τον πισω αξονα,ηδη εχω ξεκινησει τα χαρτια,περιμενω απαντησει απο μηχανολογο για να δω με τα μετρα τι γινετε,(πλατος δεν εχω προβλημα,μηκος να μου πει και κατηγορια)και αρχιζω το κοψιμο,απλα δεν ξερω αν θα ειναι στο μηκος του τρειλερ η μπορω να κρατησω απο τις πορτες των πισω επιβατων μεχρι πισω. :think:
Άβαταρ μέλους
giannisV6
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2011 9:38 pm
Τοποθεσία: ΔΙΟΝΥΣΟΣ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΣΑΜΟ
Suspension: mad-kayaba-3.5 bodyl
cb: Ναι
Aka: giannisV6
Name: ΓΙΑΝΝΗΣ

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό parisg » Τετ Ιαν 28, 2015 10:54 pm

Antonioz έγραψε:
parisg έγραψε:Αντωνη εγω θα σου προτεινα το παραδοσιακο vaber.
πλυνετο καλα απο κατω αφησετο να στεγνωση και πηγαινε το σε εναν μπογιατζη να σου το ριξη για να τελειωνεις μια και καλη. ;-)

Καλο ακούγετε.. τι ακριβώς ειναι αυτο ρε Πάρη;



Αυτο ειναι το κοινως πισαρισμα που λεμε,αυτο που ριχνουν στο σασι απο κατω για προστασια απο διαβρωσεις. ;-)
Η κατρακύλα είναι γλυκιά μα επιστροφή δέν έχει. Τάδε έφη PARISG
Άβαταρ μέλους
parisg
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 10:25 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Λάστιχα: Bf goodrich AT/km 2
Suspension: MAD Ελατηρια
cb: Ναι
Aka: Ο.....3G..!!!
Name: parisg

Re: Η ΤΡΟΧΟΣΚΗΝΗ ΜΟΥ!!!

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Δευτ Μάιος 04, 2015 10:19 am

με βάση το του Πάνου, ερωτώ μήπως γνωρίζει κανείς (και φυσικά ο Πάνος) εάν με αυτο το προιον μπορώ να ξεθαμπώσω την ζελατίνα-παράθυρο της τροχοσκήνης;
στην παρακάτω φωτό η κατάσταση της..
4.jpg


κάπου, κάποιος είχε γράψει οτι επισκεύασε ενα soft top (απο Vitara ή sumi) και του χαν ξεθαμπώσει κ τα τζάμια αλλα δεν μπορώ να το βρώ με τιποτα.. Παρόμοιο με το soft top είναι κ το δικό μου παράθυρο!! Βοηθάτε γιατι ξεκινάει το ξεμοντάρισμα για πλύσιμο και πρέπει να γίνει κ αυτό μαζί!!!
Τελευταία επεξεργασία από Tzivitzonis και Δευτ Μάιος 04, 2015 10:28 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: διόρθωση συνδέσμου [link2]
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5347
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αξεσουάρ/Εξοπλισμός Γενικά

Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες