LED h4 φώτα μένουν πάντα αναμμένα;;;

Γενικές ερωτήσεις για τα αμάξια μας, που δεν είναι σχετικές με κάποια από τις αντίστοιχες ενότητες

LED h4 φώτα μένουν πάντα αναμμένα;;;

Δημοσίευσηαπό Alexakis » Πέμ Σεπ 21, 2023 1:58 pm

Καλησπέρα σ ολη την ομάδα. Πήρα ένα κιτάκι μόνο λάμπες led h4 να βάλω στο vitara 1994 ισπανικό και μετά την αλλαγή δεν κλείνουν ποτε τα φώτα. Στο κλειστό αχνοφαίνονται δλδ λειτουργούν συνεχώς ενώ με την απλή αλογόνου δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Γνωρίζει κανείς τπτ για το θέμα ;;;
Το ίδιο δοκίμασα και σε xenon παλιότερα και δούλευαν πάλι συνεχώς μέχρι που μ άδειασε τη μπαταρία. Τι θέλει για να δουλέψουν τα led ? Μήπως έχει διαρροή από πουθενά ; Η θέλει επαναδρομολόγηση η γραμμή για να διαβάσει σωστά η λάμπα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
Alexakis
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 04, 2009 3:26 am
Τοποθεσία: ΔΡΟΣΙΑ
Λάστιχα: BFG ta κο2
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: Trail master 5”
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Alex

Re: LED h4 φώτα μένουν πάντα αναμμένα;;;

Δημοσίευσηαπό nick_89 » Πέμ Σεπ 21, 2023 2:41 pm

:think: :think: :think:
Προσωπικά δεν έχω ιδέα :violin:

ταξιδιάρα ψυχή..
Vitara Virus
Raptorian
Άβαταρ μέλους
nick_89
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 21810
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 6:26 pm
Τοποθεσία: Αθήνα GR
Λάστιχα: General Grabber AT
Διάσταση ελαστικών: 285/70/ R17
Suspension: Fox Racing
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Scotsman
Name: Νίκος

Re: LED h4 φώτα μένουν πάντα αναμμένα;;;

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Πέμ Σεπ 21, 2023 3:58 pm

Προσωπικα πιστευω δεν ειναι συμβατα με την τοτε τεχνολογια και μια μικρη ταση που περναει ναι μεν δεν αναβει την λαμπα αλλα φτανει για να αχνοαναβει το led.
θεωρω οτι το θεμα λυνεται ευκολα με μια επισκεψη στον ηλεκτρολογο,,εχω δει επισης σε παλιας τεχνο αυτοκινητα να βαζουν ενα κατι σαν πυκνωτη πριν τις λαμπες :whistle: :violin: μην βαρατε δεν ξερω πως το λενε :mrgreen:
Καλοκαιρακι!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11439
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: LED h4 φώτα μένουν πάντα αναμμένα;;;

Δημοσίευσηαπό nick_89 » Πέμ Σεπ 21, 2023 4:33 pm

Το γνωστό σε όλους μας... μαραφέτι! :mrgreen: :mrgreen:

ταξιδιάρα ψυχή..
Vitara Virus
Raptorian
Άβαταρ μέλους
nick_89
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 21810
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 6:26 pm
Τοποθεσία: Αθήνα GR
Λάστιχα: General Grabber AT
Διάσταση ελαστικών: 285/70/ R17
Suspension: Fox Racing
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Scotsman
Name: Νίκος

Re: LED h4 φώτα μένουν πάντα αναμμένα;;;

Δημοσίευσηαπό mitsosstr636r » Πέμ Σεπ 21, 2023 4:35 pm

Καβλιτσέκι θέλει να πει :ugeek:
Να πέσεις κάτω εφτά φορές, να σηκωθείς οκτώ.
Άβαταρ μέλους
mitsosstr636r
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6471
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 27, 2015 9:59 am
Τοποθεσία: Τρίπολη , Αθήνα
Λάστιχα: G015
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17
Suspension: KYB-MAD
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Νο.1 NV του VC
Name: Μήτσος

Re: LED h4 φώτα μένουν πάντα αναμμένα;;;

Δημοσίευσηαπό Γιωργος ΗΛΙΑΣ » Πέμ Σεπ 21, 2023 5:42 pm

Έχεις αλλάξει διακόπτη φώτων η καλωδια;
Μάλλον ο διακόπτης δεν έχει σωστή πολικότητα και δεν κλείνει το + αλλά το - .

Αν δεν είναι το από πάνω.
Αν το σετ που πήρες έχει can bus δοκίμασε το μήπως λυθεί το πρόβλημα.
Οι ψαράδες ξέρουν ότι η θάλασσα είναι επικίνδυνη και η καταιγίδα τρομερή,
αλλά ποτέ δεν έχουν βρεί αυτούς τους κινδύνους αρκετούς για να μείνουν στην στεριά.
Άβαταρ μέλους
Γιωργος ΗΛΙΑΣ
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2843
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 11:54 pm
Τοποθεσία: Καματερό - Μουρτερή Εύβοιας
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/55/17
Suspension: Eibach prolift+2,5cm
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Γιώργος
Name: Γιωργος


Επιστροφή στο Ερωτήσεις

arahova Σάβ Ιούλ 13, 2024 11:02 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Σάβ Ιούλ 13, 2024 7:07 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
kostasgal Παρ Ιούλ 12, 2024 2:17 pm Καμμια Πινδο θα παμε για δροσια;
kostasgal Παρ Ιούλ 12, 2024 2:16 pm Καλο μεσημερι απο Βολο.
arahova Παρ Ιούλ 12, 2024 10:34 am Καλημέρα σε όλους.
john maxx Παρ Ιούλ 12, 2024 7:59 am Καλημέρα
antonis1627 Παρ Ιούλ 12, 2024 6:49 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Ιούλ 11, 2024 10:25 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Ιούλ 11, 2024 6:36 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Ιούλ 10, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
KonKalamata Τετ Ιούλ 10, 2024 8:02 am Καλημέρα!
antonis1627 Τετ Ιούλ 10, 2024 6:29 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Ιούλ 09, 2024 9:41 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Ιούλ 09, 2024 6:28 am Καλημέρα σας.
Nikola Tenv Δευτ Ιούλ 08, 2024 10:45 am Καλημέρα απο Θεσσαλονίκη
antonis1627 Δευτ Ιούλ 08, 2024 6:32 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
kostasgal Κυρ Ιούλ 07, 2024 10:14 am Καλημέρα από Κάρπαθο
antonis1627 Κυρ Ιούλ 07, 2024 7:11 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Σάβ Ιούλ 06, 2024 6:33 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Ιούλ 05, 2024 5:10 pm Καλησπέρα σε όλους.
KonKalamata Παρ Ιούλ 05, 2024 12:11 pm Καλημέρα.!
Διοματάρης Παρ Ιούλ 05, 2024 7:47 am Καλημέρα σας
antonis1627 Παρ Ιούλ 05, 2024 6:40 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Πέμ Ιούλ 04, 2024 2:19 pm Καφεδάκι και μοντελισμός Τετάρτη 10-7-2024.
arahova Πέμ Ιούλ 04, 2024 10:00 am Καλημέρα σε όλους.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες