ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό SIAL » Δευτ Φεβ 08, 2016 12:11 pm

ΜΩΡΑΙΤΗΣ έγραψε:Σιάλκουλαααααααααααααααααααααααααααααα :character-count: :character-count: :character-count: :character-count: :character-count: σε ψάχνουνε :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek:


Τώρα μόλις το είδα! :character-count: :character-count: :character-count: :mrgreen: :dance: :dance: :dance: Έχω δηλώσει ότι η επόμενη 7ήμερη διάσχιση θα είναι εκτός συνόρων. ;-) Πολλά πρέπει να συζητηθούν , ΟΜΩΣ η εκδρομή στο εξωτερικό δεν έχει καμία μα καμία σχέση με αυτές που κάνουμε εντός (και αυτό το λέω εκ πείρας από παλιότερο ταξίδι στις Αλπεις)! Πρέπει πάνω από όλα να υπάρχει απόλυτη συνενόηση μεταξύ πληρωμάτων , κάτι που αποδεδειγμένα σε προηγούμενες διασχίσεις πάσχουμε..... (βλέπε ραντεβού έναρξης εκδρομής , συνοχή κονβόι και άλλα :( :oops: :cry: ) .....Χρόνος υπάρχει και λύσεις πιστεύω ότι μπορούν να υπάρξουν! ;-) Τέλος να πω ότι αν τελικά κανονιστεί η διάσχιση στο εξωτερικό (με μονοψήφιο σχετικά μικρό νούμερο οχημάτων) θα πρέπει τα πληρώματα να γνωρίζονται μεταξύ τους εκ των προτέρων - πράγμα που κάνει το όλο εγχείρημα πολύ πιό εύκολο κατα την γνώμη μου. ;-)

υγ.Ο μόνος χρόνος που θα έχω φέτος για διακοπές θα είναι από 1 εως 12 Αυγούστου. :roll:
Άβαταρ μέλους
SIAL
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7184
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 14, 2008 11:28 am
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Λάστιχα: TOYO OPEN COUNTRY AT3
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: JIMNYBITS
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Βουνοκαμμένος
Name: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό dpol » Δευτ Φεβ 08, 2016 12:13 pm

Αχ αυτη η Ευρωπη με το αυτοκινητο εχει ριζωσει στο μυαλο και δεν φευγει με τιποτα :twisted:
Γιανναρε βελπω οτι μας τρωνε το μυαλο τα ιδια μαμουνια :think:

Το καλοκαιρι που περασε ειχα σχεδιασει αντιστοιχο ταξιδι για Βενετια Βορειο Ιταλια οδικως μεσω Σκοπιων, Σερβιας, Κροατιας, Σλοβενιας και επιστροφη απο Μπαρι με πλοιο για να δουμε και λιγο κεντρικη Ιταλια και να κερδισουμε χρονο στο δρόμο, Οχημα θα ηταν το Ρενο diesel με καταναλωση τσαμπα :mrgreen: και διαμονη AIRBNB κατα κυριο λογο και καποια ξενοδοχεια ενδιαμεσα, για σκηνη με δυο ατομα δεν το σκεφτηκα καθολου, χωρια οτι θες πολυ χωρο να κουβαλησεις τον εξοπλισμο.

Ο προυπολογισμος ηταν ανεκτος, στα υψη ενος δεκαημερου σε Ελληνικο νησι με αυτοκινητο και ταβερνακι μια φορα την ημερα.

Διαρκεια 10 - 12 ημερες με ενα τετραημερο στην Βενετια.

Δυστυχως "εκαμαμεν επανασταση" τον Ιούλιο και το σχεδιο πηρε αναβολη, ισως επρεπε να φυγω τελικα απλα να μην γυρισω πισω ποτε :twisted: :twisted:

Το ταξιδι ειναι στα σχεδια και για το φετεινο καλοκαιρι αν και βλεπω να πεφτουμε ηρωικα πριν τον Μάιο :mrgreen: , θα παρακολουθω με ενδιαφερον το νημα, στην περιπτωση της παρεας η σκηνη μπαινει για μενα ξανα στο πλανο αλλα σε οργανωμενα camping μονο, με γυναικες μαζι δεν θα κοιμηθουμε σε εξοχη - βουνο που δεν ξερεις τι κυκλοφορει, σε διποδο εννοω.
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11409
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό SIAL » Δευτ Φεβ 08, 2016 12:48 pm

dpol έγραψε:-
Το καλοκαιρι που περασε ειχα σχεδιασει αντιστοιχο ταξιδι για Βενετια Βορειο Ιταλια οδικως μεσω Σκοπιων, Σερβιας, Κροατιας, Σλοβενιας και επιστροφη απο Μπαρι με πλοιο


Ναι εεεεεεε???? :ropalo: :ropalo: :ropalo: :ropalo: :ropalo: :tsoukalas: :tsoukalas: :tsoukalas: :tsoukalas: :p :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
SIAL
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 7184
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 14, 2008 11:28 am
Τοποθεσία: ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Λάστιχα: TOYO OPEN COUNTRY AT3
Διάσταση ελαστικών: 215/75/15
Suspension: JIMNYBITS
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Βουνοκαμμένος
Name: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό P GV O9 » Δευτ Φεβ 08, 2016 1:33 pm

kostasgal έγραψε:Εγώ σας προτείνω μια εκδρομή που έκανα το 2009 απο Βόλο Βουδαπέστη (3 Διανυκτερεύσεις) Κάστρο του Μποϊνίτσε "Bojnice" και διαμονή στη Zilina, Κάστρο Οραβα (Orava Castle) και διαμονή στην Κρακοβία (3 διανυκτερυσεις), Wawel Castle, Ορυχείο αλατιού Wieliczka.
Μετά μία διανυκτέρευση στο Zakopane, διέλευση της Ουγγαρίας ανατολικά από Kosice με 1 διανυκτέρευση και είσοδο στη Ρουμανία από Oradea για διαμονή στην Sighisoara. 1 διανυκτέρευση Brasov (Το αγαπημένο κάστρο του SIAL) Κάστρο Μπραν, Transfagarasan, Sibiu 1 διανυκτέρευση και επιστροφή Ελλάδα από Craiova, Sofia, Προμαχώνα.
Είναι ακόμη σε (ανατολικές) τιμές έχει δύο πόλεις την Βουδαπέστη και την άγνωστη σε αρκετούς Κρακοβία, τρία Κάστρα, τα καταπληκτικά βουνά Τάτρα και Καρπάθια, τον Transfagarasan, το Paltinis δυτικά από το Sibiu.
Ότι πληροφορίες χρειάζεστε για Καρπάθια και Τάτρα πάντα στη διάθεσή σας.
Προσωπικά σκέπτομαι για Σαρδηνία και Κορσική αρχές Ιουνίου αλλά πάντα ακούω προτάσεις.


ΚΩΣΤΑ αν αποφασίσεις ξανά σαν το ταξίδι που έκανες σε ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ το 2009, αν θες παρέα βάλε με στα υπόψη σου
με προσθήκη ΜΟΛΔΑΒΙΑ!!
Με VITARA παρέα η ζωή είναι ωραία στα βουνά όλη μέρα!!!
Άβαταρ μέλους
P GV O9
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 4:00 pm
Τοποθεσία: ΛΑΜΙΑ
Λάστιχα: MICHELLIN LATITUDE CROSS
Διάσταση ελαστικών: 225/70 R16
Suspension: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό ivan » Δευτ Φεβ 08, 2016 6:07 pm

SIAL έγραψε:Τώρα μόλις το είδα! :character-count: :character-count: :character-count: :mrgreen: :dance: :dance: :dance:
Έχω δηλώσει ότι η επόμενη 7ήμερη διάσχιση θα είναι εκτός συνόρων. ;-) Πολλά πρέπει να συζητηθούν , ΟΜΩΣ η εκδρομή στο εξωτερικό δεν έχει καμία μα καμία σχέση με αυτές που κάνουμε εντός (και αυτό το λέω εκ πείρας από παλιότερο ταξίδι στις Αλπεις)! Πρέπει πάνω από όλα να υπάρχει απόλυτη συνενόηση μεταξύ πληρωμάτων , κάτι που αποδεδειγμένα σε προηγούμενες διασχίσεις πάσχουμε..... (βλέπε ραντεβού έναρξης εκδρομής , συνοχή κονβόι και άλλα :( :oops: :cry: ) .....Χρόνος υπάρχει και λύσεις πιστεύω ότι μπορούν να υπάρξουν! ;-) Τέλος να πω ότι αν τελικά κανονιστεί η διάσχιση στο εξωτερικό (με μονοψήφιο σχετικά μικρό νούμερο οχημάτων) θα πρέπει τα πληρώματα να γνωρίζονται μεταξύ τους εκ των προτέρων - πράγμα που κάνει το όλο εγχείρημα πολύ πιό εύκολο κατα την γνώμη μου. ;-)
υγ.Ο μόνος χρόνος που θα έχω φέτος για διακοπές θα είναι από 1 εως 12 Αυγούστου. :roll:

Μαζί σου σε όλα:
1) απόλυτη συνεννόηση μεταξύ πληρωμάτων
2) θα πρέπει τα πληρώματα να γνωρίζονται μεταξύ τους εκ των προτέρων

dpol έγραψε:Αχ αυτη η Ευρωπη με το αυτοκινητο εχει ριζωσει στο μυαλο και δεν φευγει με τιποτα :twisted:
Γιανναρε βελπω οτι μας τρωνε το μυαλο τα ιδια μαμουνια :think:

Το καλοκαιρι που περασε ειχα σχεδιασει αντιστοιχο ταξιδι για Βενετια Βορειο Ιταλια οδικως μεσω Σκοπιων, Σερβιας, Κροατιας, Σλοβενιας και επιστροφη απο Μπαρι με πλοιο για να δουμε και λιγο κεντρικη Ιταλια και να κερδισουμε χρονο στο δρόμο, Οχημα θα ηταν το Ρενο diesel με καταναλωση τσαμπα :mrgreen: και διαμονη AIRBNB κατα κυριο λογο και καποια ξενοδοχεια ενδιαμεσα, για σκηνη με δυο ατομα δεν το σκεφτηκα καθολου, χωρια οτι θες πολυ χωρο να κουβαλησεις τον εξοπλισμο.

Ο προυπολογισμος ηταν ανεκτος, στα υψη ενος δεκαημερου σε Ελληνικο νησι με αυτοκινητο και ταβερνακι μια φορα την ημερα.

Διαρκεια 10 - 12 ημερες με ενα τετραημερο στην Βενετια.

Δυστυχως "εκαμαμεν επανασταση" τον Ιούλιο και το σχεδιο πηρε αναβολη, ισως επρεπε να φυγω τελικα απλα να μην γυρισω πισω ποτε :twisted: :twisted:

Το ταξιδι ειναι στα σχεδια και για το φετεινο καλοκαιρι αν και βλεπω να πεφτουμε ηρωικα πριν τον Μάιο :mrgreen: , θα παρακολουθω με ενδιαφερον το νημα, στην περιπτωση της παρεας η σκηνη μπαινει για μενα ξανα στο πλανο αλλα σε οργανωμενα camping μονο, με γυναικες μαζι δεν θα κοιμηθουμε σε εξοχη - βουνο που δεν ξερεις τι κυκλοφορει, σε διποδο εννοω.

Μαζί σου και σε αυτά. Από ιδία πείρα έχω παρατηρήσει ότι όσο πιο δυτικά πάς τόσο πιο όμορφα κάμπινγκ υπάρχουν και οι τιμές τους για τη διανυκτέρευση μεγαλώνουν αντίστοιχα. Οι τιμές για 2 άτομα/σκηνή και όχημα ξεκινάει από τα 35€/βράδυ περίπου. Βέβαια, τελικά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Αν συνυπολογίσεις τις ψηλές σχετικά τιμές του κάμπινγκ, το έξτρα καύσιμο από το φορτίο του εξοπλισμού κάμπινγκ, το χρόνο και την ταλαιπωρία βγάλε/στήσε/ξέστησε/βάλε, την ποιότητα ξεκούρασης και ύπνου, το ότι θα πρέπει αναγκαστικά να κινηθείς εκτός κέντρων πόλεων (άρα χρόνος και χρήμα για να μπεις στην πόλη), τα ζητήματα ασφάλειας, τότε δεν πειράζει και πολύ μια μικρή αύξηση του προϋπολογισμού για διαμονή σε μεσαίας-καλής κατηγορίας ξενοδοχείο 3-4 αστέρων με κόστος γύρω στα 50-60€/βράδυ.
Τελικά όπως το λες είναι, το κόστος είναι συγκρίσιμο με το να κάνεις διακοπές εδώ.
Άβαταρ μέλους
ivan
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: Τετ Δεκ 24, 2008 10:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Yokohama G012
Suspension: MAD-Bilstein-ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Γιάννης

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό Kmarkou » Δευτ Φεβ 08, 2016 10:03 pm

Kmarkou έγραψε:
Για πολύ xtreme καταστάσεις είστε σεις.
εγώ σε οτιδήποτε πάνω από 3-4 μέρες δεν μπορώ να ακολουθήσω λόγω παιδιών

Εννοείς για 3-4 διανυκτερεύσεις σε σκηνές φαντάζομαι. Αν μιλάμε για δωμάτια ισχύει το ίδιο ή μπορεί να αυξηθεί η διάρκεια της εκδρομής στις π.χ. 9 μέρες (μια εργάσιμη εβδομάδα και τα πριν-μετά Σ/Κύριακα)?
Πάντως η εκδρομή σε Βουκουρέστι και Ρούσε (Βουλγαρία) δεν απέχει πολύ από αυτό που συζητάμε, εκτός από το χρόνο που το προγραμματίζεις για τον Μάιο. Υπάρχει περίπτωση να πάει χρονικά παραπέρα?


Μπορώ να λείπω 3-4 μέρες max από το σπίτι, γιαυτό έλεγα για Βουκουρέστι και Ρούσε. Για ξενοδοχείο έλεγα και πολύ τουριστικές διακοπές, κανένα αξιοθέατο και ποδαρόδρομο. Αν κανονίσουμε group μπορώ να το πάω το ταξίδι και λίγο αργότερα, μέχρι Ιούνιο, γιατί μετά θα έχει καλοκαιρινές διακοπές ή μετά από τον Σεπτέμβριο. Επίσης αν πάμε παρέα δεν με απασχολεί και τόσο το να κινηθώ μέσα στην πόλη ή το που θα μείνουμε (σκηνή - ξενοδοχείο).
Άβαταρ μέλους
Kmarkou
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Τρί Σεπ 22, 2015 5:21 pm
Λάστιχα: michelin lcross
cb: Όχι
Aka: mark
Name: Κυριάκος

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό Σταύρος 4x4 » Τρί Φεβ 09, 2016 1:39 am

Μακάρι να κότσι μια τέτοια εκδρομη, μετά την Καλοκαιρινή διάσχιση το 2014, όλο και αναφέρεται :!: :dance:
http://vitaraclub.gr/viewtopic.php?f=58&t=23919&start=315#p571100

Tzivitzonis έγραψε:
Σταύρος 4x4 έγραψε:Καρπάθια μέσο Μαντάνιααα! φύγαμε φίλε :!: :lol: :mrgreen:

Α καλάαα.......... κατάλαβααα....... το μηδενικό υψόμετρο σας βάρεσε! :confusion-seeingstars: :confusion-seeingstars: :confusion-helpsos:
Γρρρρρρήγορα πίσω Αρρένες και πάλι τούμπαλιν προς Κρανιά να συνέλθετε!
Άκου Μαντάνια.... με 120€...... :snooty: :snooty: Αντίσκηνο με 5€ στην αυλή γίνεται; :think: :twisted: :twisted:

Καρπάθια να του λες εσύ.... Αυτός έτοιμος είναι! Δε τον βλέπεις;;;;; :ugeek: :ugeek: :character-count: :character-count: :character-count:

Το συνημμένο IMG_1818.jpg δεν είναι άλλο διαθέσιμο


IMG_1818.jpg
IMG_1818.jpg (132.61 KiB) 1542 προβολές
GRAND VITARA 2.0 - (2005) (Power Winch PW 12000PS SR)
...Μακριά απο τον χρόνο, μέσα στην φύση...

''Ο κόσμος είναι ένα βιβλίο. Όσοι δεν ταξιδεύουν διαβάζουν μόνο μια σελίδα του''

ΕικόναΕικόναΕικόνα
ΦΙΛΟΦΡΟΝΕΙ ΠΑΣΙΝ
Άβαταρ μέλους
Σταύρος 4x4
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 6354
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2012 11:56 pm
Τοποθεσία: Χαϊδάρι - Ασπρονέρι Διδυμότειχου - Ζευγολατιό Μεσσηνίας
Λάστιχα: Malatesta Kobra - GRABBER
Διάσταση ελαστικών: 235/70/16
Suspension: Bilstein - DOBINSONS
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Μεσοέλατος και Μεσοπέλαγος
Name: Σταύρος

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό Antonioz » Τρί Φεβ 09, 2016 9:04 am

Τελικά η εκδρομή θα είναι:
1)καθαρά ασφάλτινη με στάσεις σε μεγαλουπόλεις, πεζόδρομους και σαιτςβιου;
ή
2)χωμάτινη(εν μέρη) με επίσκεψη στην φύση(βουνες,θαλασσα,λίμνες κλπ κλπ) και τα χωριουδάκια των εν λόγω περιοχών;
SY2CJI
Πάρτε τα "γαϊδούρια" σας και άιντε στα βουνά!!
Άβαταρ μέλους
Antonioz
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 5348
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 10:10 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: General Grabber AT3
Διάσταση ελαστικών: 225/75-16
Suspension: MP
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Name: Αντώνιος

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό Kmarkou » Τρί Φεβ 09, 2016 9:44 am

Βασικά ποτέ περίπου θα είναι και πόσες μέρες. Ανάλογα μετά ποιοι θα μπορέσουν να συμμετέχουν, κανονίζουν πρόγραμμα.
Άβαταρ μέλους
Kmarkou
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Τρί Σεπ 22, 2015 5:21 pm
Λάστιχα: michelin lcross
cb: Όχι
Aka: mark
Name: Κυριάκος

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό ivan » Τρί Φεβ 09, 2016 10:13 am

Antonioz έγραψε:Τελικά η εκδρομή θα είναι:
1)καθαρά ασφάλτινη με στάσεις σε μεγαλουπόλεις, πεζόδρομους και σαιτςβιου;
ή
2)χωμάτινη(εν μέρη) με επίσκεψη στην φύση(βουνες,θαλασσα,λίμνες κλπ κλπ) και τα χωριουδάκια των εν λόγω περιοχών;

όπως διαμορφώνεται το κλίμα φαίνεται ότι θα έχει και τα δύο. Κυρίως άσφαλτο και σκασιές σε φυσικές ομορφιές.
Άβαταρ μέλους
ivan
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: Τετ Δεκ 24, 2008 10:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Yokohama G012
Suspension: MAD-Bilstein-ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Γιάννης

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό ivan » Τρί Φεβ 09, 2016 10:23 am

Kmarkou έγραψε:Βασικά ποτέ περίπου θα είναι και πόσες μέρες. Ανάλογα μετά ποιοι θα μπορέσουν να συμμετέχουν, κανονίζουν πρόγραμμα.

Από τα μέχρι τώρα δεδομένα που υπήρξαν φαίνεται ότι άλλος είναι για Μάιο, άλλος για Ιούλιο, άλλος για αρχές Αυγούστου (1-12) και άλλος για μετά το καλοκαίρι. Δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε να συντονιστούμε. Μιλάμε και βλέπουμε.
Από διάρκεια φοβάμαι ότι οι 3-4 μέρες που έχεις αέρα είναι πολύ λίγες για αυτό που έχω κατά νου διότι για προορισμούς των 2-3000Km (πάνε-έλα) χρειάζονται 2-3 μέρες στο δρόμο. Έτσι δεν μένει χρόνος για την ίδια την εκδρομή. Όπως το σκέφτομαι, μιλάμε για 7-10 μέρες, με πιθανότερο το 9ήμερο (εργάσιμη εβδομάδα + τα Σ/Κύριακα) που βολεύει περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
ivan
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: Τετ Δεκ 24, 2008 10:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: Yokohama G012
Suspension: MAD-Bilstein-ΚΥΒ
cb: Ναι
Name: Γιάννης

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό vicarv » Τρί Φεβ 09, 2016 10:39 am

ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα!!! (που ειδα με καθυστέρηση καθώς εχω πολύ καιρό να μπω εδώ)
δεν εχω παει ποτέ εξωτερικό με το αυτοκίνητο και το έχω ζηλέψει πολύ καθώς βλέπω φωτογραφίες από άλλους!
επιτρέψτε μου να παρακολουθήσω το θέμα κι αν καταλήξετε να βάλω συμμετοχή χωρίς να σας επηρεάζω όμως σε περίπτωση που μείνουμε ακόμα με το όνειρο :-)
Die with memories,not dreams...
Άβαταρ μέλους
vicarv
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1885
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2015 7:36 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Malatesta Kodiak
Διάσταση ελαστικών: 265/70/16
Suspension: 4wheelershouse
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: το turbo
Name: Βίκυ

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό kastorgr » Τετ Φεβ 10, 2016 1:49 pm

Ωχ ωχ Γιάννη!!!
Πιστεύω κάποιος μπριζώθηκε πολύ άσχημα (ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε... )!!! :lol: :lol: :lol:

Μακάρι να σας κάτσει παιδιά! :D
--------------------------------------------
Ζήσε την κάθε στιγμή
σαν να'ναι η πρώτη και η τελευταία σου!



---Θωμάς---
Άβαταρ μέλους
kastorgr
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 2182
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 23, 2009 1:58 pm
Τοποθεσία: Φρανκφουρτη/Καστορια
Λάστιχα: Pirelli Cint. AS SF2
Διάσταση ελαστικών: 215/55/17
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Θωμάς

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό dpol » Τετ Φεβ 10, 2016 2:11 pm

Ενα δεκαημερο αρχες Ιουλίου το διαθετω, υπολογιζω την συμμετοχη μου μονο σε ασφαλτινες διαδρομες και χωρις την πιεση του οργανωμενου κονβόι που δεν ξερουμε και αν επιτρεπεται σε ολες αυτες τις χωρες και τι προβληματα θα προκυψουν, συγκεκριμενο προγραμμα ημερας με αναχωρηση αφιξη σε σημεια και σημειο ανασυνταξης με χαλαρες ομως ενδιαμεσες χωρις το αγχος σε εχασα με εχασες κλπ κλπ.

Κυριο βαρος στα αξιοθεατα της καθε πολης με μικρες ματιες - παρακαμψεις στα ενδοτερα.

Κατω απο αυτο το πρισμα το βλεπω σοβαρα :!: :!:

Δεν προσπαθω να επιβαλω τους ορους μου να μην παρεξηγηθω, οι λογοι ειναι συγκεκριμενοι θα ερθω με το Renault οποτε μονο ασφαλτο. θελω να δω πρωτα την ιστορια της καθε χωρας και μετα τα δεντρα της και θα ειμαι σε ρυθμους διακοπων οποτε η αυστηρη πειθαρχια δεν μου πολυκαθεται ;-) :D
Μην ξυνεστε στην γκλιτσα του τσοπανη!!!
Άβαταρ μέλους
dpol
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11409
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2008 11:36 pm
Τοποθεσία: Άγραφα
Λάστιχα: Kobra NT
Διάσταση ελαστικών: 215-80-16
Suspension: Custom 4"
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Aka: Ο Γκλίτσας ή Αγραφιώτης
Name: Δημήτρης

Re: ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΝΣΥΛΒΑΝΙΑ?

Δημοσίευσηαπό Kmarkou » Τετ Φεβ 10, 2016 9:15 pm

Εγώ θα ήθελα πολύ να έχω παραπάνω χρόνο αλλά δεν μπορώ.
Λογικά θα πάω κατά Μάιο για 3-4 μέρες .
Αν το κανονίσετε για αργότερα και θέλετε πληροφορίες, εδώ θα είμαι και γω
Άβαταρ μέλους
Kmarkou
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Τρί Σεπ 22, 2015 5:21 pm
Λάστιχα: michelin lcross
cb: Όχι
Aka: mark
Name: Κυριάκος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εξωτερικό

arahova Τετ Μάιος 15, 2024 10:41 am Καλημέρα σε όλους.
Διοματάρης Τετ Μάιος 15, 2024 9:37 am Very morning
antonis1627 Τετ Μάιος 15, 2024 6:24 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μάιος 14, 2024 10:02 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μάιος 14, 2024 7:07 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Μάιος 13, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Μάιος 13, 2024 6:02 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Κυρ Μάιος 12, 2024 7:44 pm Τετάρτη 15-5-2024 το καφεδάκι μας στην
arahova Κυρ Μάιος 12, 2024 9:07 am Χρόνια Πολλά Μάνα Μητέρα Μαμά.
arahova Κυρ Μάιος 12, 2024 9:06 am Καλημέρα σε όλους και καλό ταξίδι στους ταξιδιώτες.
antonis1627 Κυρ Μάιος 12, 2024 8:44 am Χρόνια πολλά σε όλες τις μητέρες του κόσμου.
antonis1627 Κυρ Μάιος 12, 2024 6:36 am Καλημέρα σας.Καλό δρόμο και με το καλό να βρεθούμε για τα 16α γενέθλια του αγαπημένου μας VitaraClub.
Σταύρος 4x4 Σάβ Μάιος 11, 2024 4:38 pm Καλησπέρα ! Έτοιμοι για μια όμορφη συνάντηση με την υπέροχη παρέα μας ! 16 χρόνια Vitara club και το τιμούμε , γιατί έχει πολύ αγάπη και αξία μέσα του, για όλους εμάς που μας φέρνει κοντά και ζούμε την κάθε προσφορά του, όλοι μαζί. Τα λέμε από κοντά .
john maxx Σάβ Μάιος 11, 2024 2:19 pm Καλησπέρα από δυτική Πελοπόννησο
ΤΑΣΟΣ_Μ Σάβ Μάιος 11, 2024 10:02 am Καλημέρα σε όλους
arahova Σάβ Μάιος 11, 2024 9:34 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Σάβ Μάιος 11, 2024 6:45 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Μάιος 10, 2024 10:05 pm Καλησπέρα Χρήστο.
higraf Παρ Μάιος 10, 2024 7:02 pm Καλησπέρα παιδιά, εγω είμαι ήδη Ερέτρια καί αναμένω
arahova Παρ Μάιος 10, 2024 10:16 am Καλημέρα σε όλους.
gi@nn@kis Παρ Μάιος 10, 2024 8:43 am καλημερα !!
antonis1627 Παρ Μάιος 10, 2024 6:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Πέμ Μάιος 09, 2024 1:23 pm Τετάρτη 15-5-2024 το καφεδάκι μας στην
arahova Πέμ Μάιος 09, 2024 9:43 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μάιος 09, 2024 6:13 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης