Πρόβλημα με το παράθυρο του συνοδηγού

Re: Πρόβλημα με το παράθυρο του συνοδηγού

Δημοσίευσηαπό david_bodo » Τρί Αύγ 03, 2021 11:33 am

Επανέρχομαι στο θέμα.....

Δυστυχώς την πάτησα .....

Χθές πήγα στο εξουσιοδοτημένο του Παπαβραμίδη μετά απο προτροπή του (stelios8ess ) όπως ανέφερα και στο post για το για να κάνω το ετήσιο service και να μου ελέγξουν το κλιματιστικό γενικά το αυτοκίνητο και για μια φορά ακόμη τα παράθυρα οδηγού - συνοδηγού.

Οπως αναφέρω και παραπάνω απο τον 1ο χρόνο κατάλαβα οτι κάτι δεν πάει καλά με τα παράθυρα οδηγού - συνοδηγού στο 1ο ετήσιο service στο εξουσιοδοτημένο του Αδαμιδη στην θεσσαλονικη. Μου απαντάει ο τεχνικός οτι ολα καλα.
Πάω για 2ο ετήσιο τον Φεβρουάριο του 2020 και πάλι μου λέει ολα καλά. Ερχεται καλοκαιρι και το πρόβλημα γίνεται έντονο έως που δεν εκλεινε το παράθυρο του συνοδηγού αλλά ήθελε βοήθεια με το χέρι οταν εφτανε στην κορυφή! Πάω Αυγουστο - Σεπτέμβριο του 2020 και χρειάστηκε 2 επισκέψεις για να γίνει επισκευη.

Υποτίθεται οτι μου έκανε του συνοδηγού ενώ του οδηγού επειδή ειχε απλά θορύβους δεν έκανε τιποτα λέγοντας και πάλι ολα καλά.

Τέλος πάντων δούλευε καλά το παράθυρο του συνοδηγού...δεν μπορώ να πώ αλλα μετά απο λίγους μήνες πάλι κατάλαβα απο τους θορυβους οτι δεν πάει καλά το πράμα....προμηνύματα οπως τα λέω εγώ....

Ηταν να κλεισω τον Φεβρουάριο του 2021 καθώς λόγω covid δύσκολα να πάω απο Κατερίνη Θεσσαλονικη ....και να μου ελυναν το πρόβλημα εντός εγγύησης και να μου εκάναν το ετήσιο service. Στέλνω email....αναφέρω ολα οσα θέλω και μου απαντάνε....οτι θα με καλέσουν! Ομως και εγώ δεν τους κάλεσα αλλά και η κατάσταση μετακινήσεων ηταν περίεργη και ούτε αυτοι με ειδοποίησαν και έτσι δεν έγινε ποτέ το ραντεβού στον Αδαμίδη.

Τελικά πήγα στις 02/08/2021 στο εξουσιοδοτημένο του Παπαβραμίδη και μου ειπαν οτι τα παράθυρα έχουν θέμα και πλέον που ειμαι εκτός εγγύσης θα χρειαστώ 210€ για να τα ανταλλακτικά!

Εδώ υπάρχει και ενα λεπτο σημείο όμως....που μου είπε ο Παπαβραμίδης να ψάξω
Κανονικά αν στον Αδαμίδη ....τοποθέτησαν ανταλλακτικό εντός εγγύσης στο παράθυρο του συνοδηγού θα έπρεπε να μου έδειναν μηδενικό παραστατικό.
Κάτι που δεν είχα την εμπειρία να ζητήσω....δεν το γνώριζα!

Οπότε εγώ θα καλέσω στον Αδαμίδη να ζητήσω αν υπάρχει κάτι τέτοιο ώστε ο Παπαβραμίδης να πατήσει στο γεγονός οτι αλλάχτηκε εντός εγγύησης και εβγαλε πάλι θέμα και λόγω covid δεν μπορούσε να επισκευτει συνεργειο καθώς ηταν απο αλλο νομό!

Εκεί στου Παπαβραμίδη μου είπαν οτι υπήρχαν μετρημένα αυτοκίνητα με θέμα στα παράθυρα....και επειδή το εψαξαν να βρούν τι φταίει παρατήρησαν οτι τα λαστιχάκια είναι πιο χαλαρά απ οτι θα έπρεπε!

Δυστυχώς ειμαι μακρυα απο εξουσιοδοτημένο και δεν μπορώ να πετάγομαι για πλάκα. Χθές πχ έκανα 200+ χλμ για να πάω για σερβις στου Παπαβραμιδη.
Οπως και να χει χρειάστηκα 230€ σχεδόν για ολο το χθεσινό "ταξιδάκι" (Βενζίνη - διόδια - και πληρωμή συνεργείου) Εντάξει αλλοι κάνουν κάθε μέρα για να πάνε στην δουλειά τους.....εγώ ομως για αυτο το ταξιδάκι μόνο δίνω χρήματα !
New Suzuki Vitara Gl+ 2WD Βενζίνη Cosmic Black Pearl Metallic

Πληροφορήθηκε ο Αριστοτέλης από κάποιον ότι μερικοί τον έβριζαν. Ο φιλόσοφος απάντησε: «Καθόλου δεν με νοιάζει. Όταν είμαι απών, δέχομαι ακόμα και να με μαστιγώνουν».

Διαβάστε όλο το άρθρο: http://www.tilestwra.com/40-pnevmatodi- ... -anekdota/
Άβαταρ μέλους
david_bodo
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Τετ Ιαν 03, 2018 9:16 pm
Λάστιχα: Continental EcoContact™ 5
Διάσταση ελαστικών: 215x55 R17
Suspension: MANISIA
cb: Όχι
Aka: Doctor
Name: George

Re: Πρόβλημα με το παράθυρο του συνοδηγού

Δημοσίευσηαπό david_bodo » Σάβ Αύγ 07, 2021 10:18 am

Μετά απο αποστολή email στο info@suzuki.gr όπως μου ζητήθηκε απο τηλεφωνική εκπρόσωπο της Suzuki έλαβα απάντηση.

Να αναφέρω πως δεν έχω παράπονο απο τον κ. Αδαμίδη και την εταιρεία του στην Θεσσαλονίκη αλλά με τον υπέυθυνο τεχνικό suzuki του συνεργείου του.
Θα τον καλέσω να του αναφέρω τα περιστατικά και ας πράξει τα αναμενόμενα με τους υπαλλήλους του. 3 άτομα βρισκόμασταν στο εξουσιοδοτημένο του Παπαβραμίδη με παράπονα απο την αντιμετώπιση του συνεργείου Αδαμίδη.

Σε κάθε περίπτωση ο κ. Παπαβραμίδης σε κερδίζει με την αντιμετώπιση των προβλημάτων του πελάτη δείχνοντας υψηλό ενδιαφέρον.

Παρακάτω το απαντητικό email

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ελαβα απάντηση απο την επίσημη Suzuki Σφακιανάκης

Αγαπητέ κύριε Αράβα,



Αρχικά ευχαριστούμε που καλέσατε στην Σφακιανάκης ΑΕΒΕ για την πληροφόρησή σας καθώς και για την προτίμηση σας στα προϊόντα Suzuki.

Σχετικά με τα θέματα που μας παραθέσατε θα επιθυμούσαμε να σας ενημερώσουμε ώς ακολούθως

Όσον αφορά την στην ισχύ του Συμβολαίου Επέκτασης Εγγύησης, σωστά πληροφορηθήκατε από τον κύριο Παπαβραμίδη ότι έχει εκπέσει, διότι το διάστημα που έγινε η συντήρηση ξεπέρασε κατά πολύ και αυτήν την προβλεπόμενη ανοχή της Ασφαλιστικής εταιρίας που είχε δοθεί για την περίοδο των Ειδικών Μέτρων έναντι του Covid 19. Προτείνουμε όμως να συνεχίσετε τακτικά την συντήρηση του αυτοκινήτου σας, όπως προβλέπεται από τον κατασκευαστή, μέσω του Εξουσιοδοτημένου Δικτύου Συνεργατών, απολαμβάνοντας τα προνόμια και την εγγύηση των γνήσιων ανταλλακτικών που διαθέτουν καθώς και των εξειδικευμένων γνώσεων τους.

Όμως, παρά το γεγονός της απώλειας εγγύησης, ειδικά και μόνο για το θέμα των παραθύρων που είχε αυτήν την ιστορική εξέλιξη, έχουμε έλθει σε συνεννόηση με τον Εξουσιοδοτημένο Επισκευαστή μας ‘Παπαβραμίδης Α.Ε.» ο οποίος για λόγους καλής θέλησης, θα προχωρήσει στην επίλυσή του.



Παρακαλούμε επομένως να επικοινωνήστε μαζί του για την σχετική διευθέτηση.


Με εκτίμηση,


Η Ομάδα After sales Suzuki


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Τι να πω πλέον για τον Παπαβραμίδη....δεν μπορώ να πώ καμία κουβεντα. Σεβασμός και μόνο
New Suzuki Vitara Gl+ 2WD Βενζίνη Cosmic Black Pearl Metallic

Πληροφορήθηκε ο Αριστοτέλης από κάποιον ότι μερικοί τον έβριζαν. Ο φιλόσοφος απάντησε: «Καθόλου δεν με νοιάζει. Όταν είμαι απών, δέχομαι ακόμα και να με μαστιγώνουν».

Διαβάστε όλο το άρθρο: http://www.tilestwra.com/40-pnevmatodi- ... -anekdota/
Άβαταρ μέλους
david_bodo
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Τετ Ιαν 03, 2018 9:16 pm
Λάστιχα: Continental EcoContact™ 5
Διάσταση ελαστικών: 215x55 R17
Suspension: MANISIA
cb: Όχι
Aka: Doctor
Name: George

Re: Πρόβλημα με το παράθυρο του συνοδηγού

Δημοσίευσηαπό Στράτος » Σάβ Αύγ 07, 2021 4:14 pm

Γνώμη μου φίλε Γιώργο να κρατάς μικρό καλάθι... περίμενε να λυθεί το πρόβλημα σου πρώτα και μετά εξέφρασε τον σεβασμό σου... ;-)
Έχουν δει πολλά τα μάτια μας... :whistle:
Βλέπε, άκου, σώπα...
Once you go mud, you never go back

Άβαταρ μέλους
Στράτος
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4598
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 01, 2016 12:35 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Maxxis Bighorn MT 764
Διάσταση ελαστικών: 205/80/16
Suspension: Βουνίσια...
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Βουνοφαγοκατασκηνωτής/Τάι-ραπερ
Name: Στράτος

Re: Πρόβλημα με το παράθυρο του συνοδηγού

Δημοσίευσηαπό david_bodo » Κυρ Αύγ 08, 2021 12:27 am

Συμφωνω! Στράτο!

Απλώς ηταν μήνυμα ανακούφισης!!!

Σε κάθε περίπτωση εμπιστεύτηκα την γνώμη του stelios8ess όπου και ο ίδιος είχε πολύ καλύτερη αντιμετώπιση στου Παπαβραμίδη σε δυο πολύ σημαντικά του θέματα με το αυτοκίνητο (κλιματισμό όπου του αναγνώρισαν τα 40€ εντός εγγύησης ενώ στον Αδαμίδη τον γράψανε και δεν έγινε τίποτα, όπως και σε άλλο θέμα με το φίλτρο πετρελαίου)

Μόλις λήξει αισίως το θέμα θα σας ενημερώσω!

Σε κάθε περίπτωση τα έχω με τον υπέυθυνο μηχανικό του συνεργείου για suzuki του Αδαμίδη καθώς του είπα 3 φορές οτι έχω θέμα. Ο Αδαμίδης είναι μια πολύ σημαντική επιχείρηση της Θεσσαλονίκης και της βόρειας Ελλάδος και απασχολεί προσωπικό, όπου ακόμη και τρώνε φαγητό εκεί το μεσημέρι, αφού διαθέτει ακόμη και μαγειρα.....
Το θέμα ειναι οτι διαθέτει προς πώληση BMW , MINI , Suzuki, Peugeot (μέ τμήμα πωλήσεων, ανταλλακτικών service, γραμματεία κλπ....και δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να τα διαχειριστεί όλα αυτά και να γνωρίζει πόσο σωστά κάνει ο καθένας την δουλειά του εκεί μέσα!

Προσωπικά ο ίδιος ο γιός του όπου έκλεισα την συμφωνία αγοράς με κέρδισε, γιατί όντως μου έδειχνε ενδιαφέρον και ότι χρειάστηκα με κάλυπτε!
Ισως επρεπε να του πω για τα παράθυρα εξ αρχής του ίδιου του Γιωργου Αδαμίδη, αλλά που να ξέρω οτι ο μηχανικός μόνο ωραία πουκάμισα ήξερε να φοράει παρά να γεμίζει με γράσσα τα χέρια του!
New Suzuki Vitara Gl+ 2WD Βενζίνη Cosmic Black Pearl Metallic

Πληροφορήθηκε ο Αριστοτέλης από κάποιον ότι μερικοί τον έβριζαν. Ο φιλόσοφος απάντησε: «Καθόλου δεν με νοιάζει. Όταν είμαι απών, δέχομαι ακόμα και να με μαστιγώνουν».

Διαβάστε όλο το άρθρο: http://www.tilestwra.com/40-pnevmatodi- ... -anekdota/
Άβαταρ μέλους
david_bodo
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Τετ Ιαν 03, 2018 9:16 pm
Λάστιχα: Continental EcoContact™ 5
Διάσταση ελαστικών: 215x55 R17
Suspension: MANISIA
cb: Όχι
Aka: Doctor
Name: George

Re: Πρόβλημα με το παράθυρο του συνοδηγού

Δημοσίευσηαπό david_bodo » Πέμ Αύγ 26, 2021 9:16 pm

Σήμερα το πρωι είχα το ραντεβού στο εξιουσιοδοτημένο συνεργείο Παπαβραμίδη

Εγινε η τοποθέτηση ανταλλακτικων για τα παράθυρα και στος τέλος υπέγραψα οτι αντικαταστάθηκαν σε καθεστώς εγγύησης.
Ο χρόνος θα δείξει αν ειναι εντάξει!
New Suzuki Vitara Gl+ 2WD Βενζίνη Cosmic Black Pearl Metallic

Πληροφορήθηκε ο Αριστοτέλης από κάποιον ότι μερικοί τον έβριζαν. Ο φιλόσοφος απάντησε: «Καθόλου δεν με νοιάζει. Όταν είμαι απών, δέχομαι ακόμα και να με μαστιγώνουν».

Διαβάστε όλο το άρθρο: http://www.tilestwra.com/40-pnevmatodi- ... -anekdota/
Άβαταρ μέλους
david_bodo
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Τετ Ιαν 03, 2018 9:16 pm
Λάστιχα: Continental EcoContact™ 5
Διάσταση ελαστικών: 215x55 R17
Suspension: MANISIA
cb: Όχι
Aka: Doctor
Name: George

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

arahova Τετ Μάιος 15, 2024 10:41 am Καλημέρα σε όλους.
Διοματάρης Τετ Μάιος 15, 2024 9:37 am Very morning
antonis1627 Τετ Μάιος 15, 2024 6:24 am Καλημέρα σας.
arahova Τρί Μάιος 14, 2024 10:02 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Μάιος 14, 2024 7:07 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Μάιος 13, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Μάιος 13, 2024 6:02 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Κυρ Μάιος 12, 2024 7:44 pm Τετάρτη 15-5-2024 το καφεδάκι μας στην
arahova Κυρ Μάιος 12, 2024 9:07 am Χρόνια Πολλά Μάνα Μητέρα Μαμά.
arahova Κυρ Μάιος 12, 2024 9:06 am Καλημέρα σε όλους και καλό ταξίδι στους ταξιδιώτες.
antonis1627 Κυρ Μάιος 12, 2024 8:44 am Χρόνια πολλά σε όλες τις μητέρες του κόσμου.
antonis1627 Κυρ Μάιος 12, 2024 6:36 am Καλημέρα σας.Καλό δρόμο και με το καλό να βρεθούμε για τα 16α γενέθλια του αγαπημένου μας VitaraClub.
Σταύρος 4x4 Σάβ Μάιος 11, 2024 4:38 pm Καλησπέρα ! Έτοιμοι για μια όμορφη συνάντηση με την υπέροχη παρέα μας ! 16 χρόνια Vitara club και το τιμούμε , γιατί έχει πολύ αγάπη και αξία μέσα του, για όλους εμάς που μας φέρνει κοντά και ζούμε την κάθε προσφορά του, όλοι μαζί. Τα λέμε από κοντά .
john maxx Σάβ Μάιος 11, 2024 2:19 pm Καλησπέρα από δυτική Πελοπόννησο
ΤΑΣΟΣ_Μ Σάβ Μάιος 11, 2024 10:02 am Καλημέρα σε όλους
arahova Σάβ Μάιος 11, 2024 9:34 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Σάβ Μάιος 11, 2024 6:45 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Μάιος 10, 2024 10:05 pm Καλησπέρα Χρήστο.
higraf Παρ Μάιος 10, 2024 7:02 pm Καλησπέρα παιδιά, εγω είμαι ήδη Ερέτρια καί αναμένω
arahova Παρ Μάιος 10, 2024 10:16 am Καλημέρα σε όλους.
gi@nn@kis Παρ Μάιος 10, 2024 8:43 am καλημερα !!
antonis1627 Παρ Μάιος 10, 2024 6:03 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Πέμ Μάιος 09, 2024 1:23 pm Τετάρτη 15-5-2024 το καφεδάκι μας στην
arahova Πέμ Μάιος 09, 2024 9:43 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μάιος 09, 2024 6:13 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες