Προτάσεις Μπαταρίας NV

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Μάιος 18, 2020 12:58 am

λοιπον παιδες εαν για καποιο λογο για μια νυχτα εχετε απωλεια ρευματος στο κυκλωμα του αυτοκινητου σας και φορατε μεγαλη μπαταρια η οποια αποφορτισει τοτε την επομενη μερα αφου βαλετε μπροστα ο δυναμος σας θα ξεκινησει την λειτουργια φορτισης.μεχρι να ξαναφορτησει η μεγαλη μπαταρια σας ο δυναμος θα ζεσταθει με αποτελεσμα ακομα και να καει.και επειδη εδω μεσα καποιοι τα ξερουν ολα σταματαω με αυτο το ποστ και δεν ασχολουμε αλλο με το παρον θεμα.ο καθενας ας κανει αυτο που νομιζει καλυτερο για το αυτοκινητο του.και λυπαμαι που καποιοι εδω μολις δουν καποιον να ενδιαφερεται πολυ για ενα θεμα πεφτουν επανω του για να τον κανουν να φανει αναξιοπιστος.εχω αλλαξει 18 αυτοκινητα και κατι ξερω και εγω.το οτι εχουν ξαναγραφτει καποια θεματα για εσας τους παλιους δεν σημαινει οτι εμεις οι νεοι θα καθομαστε αμετρητες ωρες να διαβαζουμε μεχρι να βρουμε το θεμα που μας ενδιαφερει.απο την ημερα που μπηκα εδω στραβωθηκα να διαβαζω και ακομα δεν εχω διαβασει τα μισα.προσπαθησα πολλες φορες να βρω ενα θεμα που με ενδιαφερει με την μηχανη αναζητησης αλλα δυστηχως δεν απεδωσε.εαν ειναι να μην μιλαμε εδω μεσα και να καθομαστε ολοι οι νεοι να ψαχνουμε να βρουμε τα θεματα που μας απασχολουν και απλα να τα διαβαζουμε τοτε ποιος ο λογος υπαρξης του φορουμ.και κατι ακομα εδω στο κλαμπ εχουν γινει καποιες παρεες φιλων παλιων μελων και καλα εγιναν.αυτο ομως δεν σημαινει οτι εαν ενα νεο μελος ερθει σε αντιπαραθεση με καποιον της παρεας τοτε να πεσουν ολοι επανω του και με τροπο οχι και τοσο καλο για να τον κανουν να δειχνει ηλιθιος.τα λογια μου τα εγραψα με τον καλυτερο τροπο που σκεφτηκα.πραγματικα λυπαμαι.πιστευα οτι εδω στο κλαμπ θα ειναι ολοι ενωμενοι νεοι παλιοι για ενα κοινο σκοπο.εαν δεν υπαρχει αδερφοποιηση τοτε αδικα ηρθα.[ηταν ευκαιρια να γραψω αυτα που αισθανομαι τοσο καιρο που διαβαζω και βλεπω χαρακτηρες ανθρωπων.1]αυτοι που βοηθουν και 2] αυτοι που κοροιδευουν.]εαν ενοχλησα καποιους λυπαμαι. :(
Επισκέπτης
 

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό stephos » Δευτ Μάιος 18, 2020 7:28 pm

Αγαπητέ συμφορουμίτη -------,

παίρνω την ευκαιρία να απαντήσω στο σχόλιό σου μιας και το δικό μου σχόλιο ήταν το τελευταίο σε αυτό το νήμα, που ενδεχομένως να συνέβαλλε και στην αγανάκτησή σου.

Αν για οποιοδήποτε λόγο αυτά που έγραψα θεωρείς ότι ήταν απαξιωτικά ή ειρωνικά ή ακόμα και προσβλητικά στην προηγούμενη ανάρτησή σου τότε ειλικρινά σου ζητώ συγγνώμη.

Όπως στα περισσότερα φόρα, έτσι και εδώ ο καθένας μας εκφράζει τις απόψεις του σε θέματα που ξέρει καλά, σε θέματα που δεν ξέρει και τόσο καλά και (δυστυχώς) σε θέματα που δεν έχει ιδέα αλλά έτυχε να ακούσει κάτι από τον μάστορα της γειτονιάς του. Το έχουμε κάνει όλοι ή σχεδόν όλοι γιατί η παρόρμηση να εκφράσει κανείς την άποψή του σε ένα ακροατήριο είναι ενστικτώδης, είναι φυσική ανάγκη, που πρέπει να την παλέψουμε για να της αντισταθούμε.
Είναι χρέος των υπολοίπων και συνήθως των παλαιοτέρων να αμφισβητούν ή να ιχνηλατούν την εγκυρότητα των αναρτήσεων όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά για να προστατέψουν αυτόν που ένα μήνα μετά ή έναν χρόνο μετά ή και πέντε χρόνια μετά θα αναζητήσει πληροφορίες και θα βρεθεί σε έναν ποταμό από διαφορετικές και πολλές φορές αντικρουόμενες απόψεις χωρίς τελικά να μπορεί να καταλάβει αν βγαίνει κάποιο συμπέρασμα.
Ακόμα και όταν όλοι συμφωνούν σε κάτι, μέχρι να διαβάσεις το τελικό πόρισμα πρέπει να περιηγηθείς σε αμέτρητες σελίδες γεμάτες "Γειά σου μεγάλε", "Ωραίος!" "Εσκισες" κλπ μέχρι να φτάσεις στην απάντηση που ψάχνεις.

Θυμάμαι πριν αγοράσω το Vitara, είχα αρχίσει να διαβάζω σε αυτό το φόρουμ ένα νήμα που με ενδιέφερε και μετά από 50 σελίδες από αντικρουόμενες και άλλες τόσες συγκλίνουσες απόψεις, ένας χριστιανός έκανε μια ανάρτηση που έλεγε: "Λοιπόν παιδιά για να συνοψίσουμε γιατί το κάναμε σίριαλ..." και εξηγούσε βήμα-βήμα αυτό που έψαχνα. 50 σελίδες για να το βρω σε μία ανάρτηση!

Άρα οι παλιοί όπως τους εννοείς και εσύ δεν είναι κλίκες, δεν είναι παρέες. Είναι οι "γέροι" του φόρουμ που έχουν δει τόσα τα μάτια τους και ακούσει τα αυτιά τους που έχουν αποκτήσει μια φορουμική σοφία. Εμένα και εσένα προστατεύουν, δεν είναι εξυπνάκηδες ούτε το παίζουν ξερόλες.

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η προσέγγιση του Αντώνη (Tony Look). Δεν εξέφρασε άποψη, ούτε κατακεραύνωσε, ούτε συμφώνησε. Μόνο ζήτησε επίμονα το άρθρο αναφοράς. και μετά σιώπησε. Και λόγω επαγγελματικής εμπειρίας (διάβασε την υπογραφή του) και ηλικίας (ξαναδιάβασε την υπογραφή του ) :D θα πρέπει να είναι ο μόνος που έχει επιστημονική άποψη τουλάχιστον για το παρόν νήμα. Εγώ "πετάχτηκα". Σαν ξερόλας. Όταν μετά διάβασα και άλλα άρθρα από τον ίδιο ιστότοπο που άντλησες τις πληροφορίες σου, τα εξηγούσαν κάπως διαφορετικά. Έλεγαν ότι τώρα πλέον όλη την διαχείριση την κάνει το ECU ο "εγκέφαλος" που λέμε. Αυτό παίρνει όλα τα δεδομένα και κανονίζει πόσο φόρτιση έχει η μπαταρία και πόσο ρεύμα θα δώσει το δυναμό ανάλογα με την χωρητικότητά της κλπ κλπ. Επίσης λένε ότι αν βάλει κανείς μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία, αναγκάζουν το δυναμό να δουλεύει περισσότερες ώρες για να την φορτίσει. Το πρόβλημα εδώ δεν είναι ότι μπορεί να καεί το δυναμό γιατί αυτή είναι η δουλειά του αλλά ότι δουλεύοντας περισσότερο χρόνο, κλέβει πολύτιμο έργο από τον κινητήρα μας που αυτό συνεπάγεται μείωση παρεχόμενης ισχύος, αυξημένη κατανάλωση, αυξημένους ρύπους κλπ. Αμελητέα μεν αλλά in the long run που λένε και οι Αγγλοσάξονες, προσθέτονται όλα. Άρα τελικά είχες δίκιο που φώναζες.

Και κλείνω γιατί βλέπω τους moderators να χλομιάζουν. Είμαι και εγώ "νέος" σαν και σένα αν κρίνω από τις αναρτήσεις μας που είναι σχεδόν ίδιες. Με ελάχιστες εξαιρέσεις, δεν έχω γνωρίσει κανένα προσωπικά. Δεν νομίζω να υπάρχουν κλίκες εδώ μέσα που θέλουν να επιβάλλουν τις απόψεις τους ή να φιμώσουν τις απόψεις των άλλων. Σίγουρα υπάρχουν παρέες που έχουν και κοινωνικές συναναστροφές μετά από τόσα χρόνια συνύπαρξης σε ένα χώρο με τόσα κοινά που όλοι αγαπάμε (αυτοκίνητο, τετρακίνηση, εκδρομές κλπ) αλλά στο φόρουμ νομίζω είμαστε όλοι ίσοι να λέμε την γνώση μας και την άποψή μας για το όφελος όλων.

Έχω στο πρόγραμμα μια εκδρομή στο Φρακτό και θυμάμαι από προηγούμενες επισκέψεις μου οτι πρέπει να ζητήσω τα κλειδιά για τις κουκέτες από το Δασαρχείο Δράμας. Μόλις το πάρω απόφαση θα σε αναζητήσω να ...κεράσεις καφέ :D
stephos
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2019 9:59 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Λάστιχα: Continental EcoContact 5
Διάσταση ελαστικών: 215/55R17
Suspension: Εργοστασίου
cb: Όχι
Aka: stephos
Name: Στέφανος

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Δευτ Μάιος 18, 2020 8:43 pm

Νομίζω διυλίσαμε πάλι τον κώνωπα :lol: :lol: :lol:
Η γνώμη μου σχετικά με το αν κουράζεται το δυναμό είναι: ΟΧΙ.
Mια και μιλάμε για τα ΝV, αν είναι να παθαίνει κόπωση το δυναμό πρέπει να ξηλώσουμε θα θερμαινόμενα
καθίσματα, τις αντιστάσεις στα τζάμια και τα ένα σωρό ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά καλούδια.
Αν μιλήσουμε για τα παλαιότερα Vitara τότε δεν πρέπει να τολμήσουν να βάλουν έξτρα προβολής ούτε λεντόμπαρες :mrgreen: :mrgreen:
Το δυναμό (ηλεκτρική γεννήτρια) και όλα τα ηλεκτρονικά που κρατάνε "ζωντανό" το ρεύμα στα αυτοκίνητα έχουν πολύ παραπάνω αντοχές από ότι χρειάζεται.
Στο αν ανεβαίνει η κατανάλωση καυσίμων όσο ζητάμε ρεύμα. Ανεβαίνει, είναι όμως πολύ μικρή έως μη ανιχνεύσιμη.

Μια και το θέμα μας ήταν οι μπαταρίες :whistle: καλά είναι να προσέξουμε και τα τιμή (ΕΝ) είναι σε Αμπέρ.
Έχει σχέση με το πόσο ρεύμα μπορεί να μας δώσει όταν πατάμε μίζα. Στα αυτοκινητα με Start - Stop είναι σημαντικό.
Στα NV η μπαταρία που είχε απο την Suzuki είναι: 630Α (ΕΝ)
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό Tony Louk » Δευτ Μάιος 18, 2020 9:25 pm

stelios8ess έγραψε:Αν μιλήσουμε για τα παλαιότερα Vitara τότε δεν πρέπει να τολμήσουν να βάλουν έξτρα προβολής ούτε λεντόμπαρες :mrgreen: :mrgreen:


Δεν έιπες το σημαντικότερο! ΕΡΓΑΤΗ!
NV 1.6 Diesel AllGrip GLX TCSS (Automatic)
Συν/χος Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος μηχανικός ΕΜΠ
Άβαταρ μέλους
Tony Louk
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9378
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2017 6:18 pm
Τοποθεσία: Χαλκούτσι Ωρωπού
Λάστιχα: Lat.cross/Malatesta Kobra
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17-215/65/16
Suspension: +4/5 cm (αποστ+λαστ)
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Name: Αντώνης

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό lyggas » Τρί Μάιος 19, 2020 12:56 am

Πάντως παιδιά για να λέμε και " του στραβού το δίκιο ", ο εναλλάκτης, έχοντας να φορτίσει μεγαλύτερο συσσωρευτή ηλεκτρικού ρεύματος, είναι γεγονός ότι πρέπει να δουλεύει υπερωρίες. Αν αυτό έχει συνέπειες, επιτρέψτε μου, για μένα τουλάχιστον, να είναι ερώτημα ...
"lyggas" (GV 1.6 3d - icom jtg lpg system)
Άβαταρ μέλους
lyggas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4314
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 10:17 pm
Τοποθεσία: ΦΛΩΡΙΝΑ
Λάστιχα: 215/75/15 MIX
Suspension: MAD+KYB+Aποστάτες
cb: Όχι
Name: Γιάννης

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Τρί Μάιος 19, 2020 9:47 pm

Να το δούμε και έτσι....
Θα είχαμε πρόβλημα αν κάθε φορά άρχιζε το δυναμό να φορτίζει δύο τελείως άδειες μπαταρίες διαφορετικής χωρητικότητας.
Έχουμε μια 100 Αh και μια 70 Αh. Στο περίπου, βάζοντας στασιμότητα 3 ημερών και το πρώτο μιζάρισμα
θα έχουμε κατανάλωση (άδειασμα) 20 Αh και στις δύο.
Άρα το δυναμό και στις δύο μπαταρίες θα έχει να συμπληρώσει από 20 Ah. :confusion-shrug:
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Τρί Μάιος 19, 2020 10:21 pm

lyggas έγραψε:Πάντως παιδιά για να λέμε και " του στραβού το δίκιο ", ο εναλλάκτης, έχοντας να φορτίσει μεγαλύτερο συσσωρευτή ηλεκτρικού ρεύματος, είναι γεγονός ότι πρέπει να δουλεύει υπερωρίες. Αν αυτό έχει συνέπειες, επιτρέψτε μου, για μένα τουλάχιστον, να είναι ερώτημα ...

Συμφωνω απολυτα ,ασχετα αν τα δυναμο μπορει να εχουν μεγαλυτερη δυναμη ,το σωστο ειναι να βαζουμε τις σωστες σε αμπερ μπαταριες :D
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11418
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Τετ Μάιος 20, 2020 11:08 am

Το μεγαλύτερο "πρόβλημα" είναι οι διαστάσεις μιας μπαταρίας.
Δεν μπορούμε στην υπάρχον βάση μπαταρίας να βάλουμε κάποια πιο μεγάλων διαστάσεων μπαταρία.
Θα πέσουμε στο κόψε - ράψε. :D
Οι διαστάσεις σε όλες τις μάρκες μπαταριών αυτοκινήτων είναι σχεδόν ίδιες.
Οι διαστάσεις σχετίζεται με τα Ah. Περισσότερα Ah θέλουμε και πιο μεγάλη μπαταρία.
Στις διαστάσεις για τα NV τα Ah "παίζουν" γύρω στα 70 Ah.
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό nidi » Τετ Μάιος 20, 2020 9:21 pm

Στο βαν έχω 2 μπαταρίες απο μαμά 75Αh έκαστη και άλλη μία 85Ah συνδεδεμένη με VSR. Μετά από 100Κ χλμ, το δυναμό δεν δείχνει να έχει πρόβλημα :think:
| | | |
Άβαταρ μέλους
nidi
World Travellers
World Travellers
 
Δημοσιεύσεις: 2771
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:36 pm
Τοποθεσία: Εύβοια
Λάστιχα: Goodyear EfficientGrip P2
Διάσταση ελαστικών: 195/70 R15
Suspension: Factory
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: the pin project
Name: Nikos

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό batfalcon » Τετ Μάιος 20, 2020 10:37 pm

Κι εγω το ιδιο.
Suzuki Vitara 2018 GL+ 1.6 diesel Auto (TCSS) All Grip.

The ONLY Difference between Men and Boys is the price of their toys.
Άβαταρ μέλους
batfalcon
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2639
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2017 9:04 am
Τοποθεσία: Γιάννενα, Αθήνα, Στερεά, Πελοπόνησσος, Μακεδονία, Θράκη, Κρήτη, Επτάνησα, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, κλπ
Λάστιχα: Continental / BFG
Διάσταση ελαστικών: 215/55-17 215/65-16
Suspension: Οπως το πηρα.
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Bat
Name: Μιχάλης

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Τετ Μάιος 20, 2020 10:49 pm

Ντροπη σας :lol: :lol: :lol: :lol:
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11418
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό batfalcon » Τρί Μάιος 26, 2020 9:08 am

Ευχαριστουμε επισης!
Suzuki Vitara 2018 GL+ 1.6 diesel Auto (TCSS) All Grip.

The ONLY Difference between Men and Boys is the price of their toys.
Άβαταρ μέλους
batfalcon
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 2639
Εγγραφή: Παρ Δεκ 08, 2017 9:04 am
Τοποθεσία: Γιάννενα, Αθήνα, Στερεά, Πελοπόνησσος, Μακεδονία, Θράκη, Κρήτη, Επτάνησα, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, κλπ
Λάστιχα: Continental / BFG
Διάσταση ελαστικών: 215/55-17 215/65-16
Suspension: Οπως το πηρα.
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Bat
Name: Μιχάλης

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό darkman » Τρί Ιούλ 07, 2020 9:48 pm

Ορε παλικαρια εχω και εγω μια απορια :-) εβαλα μια μπαταρια new στο avensis του πεθερου προ κορονοιου και λογο κορονοιου για 2 μηνες το ειχε μεσα σε ακινησία τωρα που πηγε να το βαλει δεν επερνε :D ειναι λογικο η η νεα μπαταρια μπορει να κατσει παραπανω σε ακινησία ? να συμπληρώσω οτι ειχε και τον συναγερμό αναμμένο.
May the Force be with you.
Άβαταρ μέλους
darkman
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 15, 2018 2:38 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: 215/55 R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Name: Manos

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό Tony Louk » Τρί Ιούλ 07, 2020 10:30 pm

Με το συνσγερμό οπλισμένο, καμμία μπαταρία δεν αντέχει 2 μήνες Μάνο!

Αν η φόρτισή της έπεσε κάτω από 50% μάλλον έπαθε ανεπανόρθωτη βλάβη.

Επιδίωξε αντικατάσταση λόγω εγγύησης και όχι απλή φόρτιση.
NV 1.6 Diesel AllGrip GLX TCSS (Automatic)
Συν/χος Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος μηχανικός ΕΜΠ
Άβαταρ μέλους
Tony Louk
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9378
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2017 6:18 pm
Τοποθεσία: Χαλκούτσι Ωρωπού
Λάστιχα: Lat.cross/Malatesta Kobra
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17-215/65/16
Suspension: +4/5 cm (αποστ+λαστ)
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Name: Αντώνης

Re: Προτάσεις Μπαταρίας NV

Δημοσίευσηαπό darkman » Τετ Ιούλ 08, 2020 11:22 am

Τονι δεν ξερω ποσο επεσε αλλα ο μπατζανακης μου εχει ενα μηχάνημα και την φόρτισε για λιγο και πηρε , μετα πηγα εκει που την πηρα και μου ειπε οτι η μπαταρια ειναι οκ , απλα με ρωτησε αν άφησα κατι ανοιχτό η ηταν το αμαξι καιρο σε ακινησία .
May the Force be with you.
Άβαταρ μέλους
darkman
4x4 Mud Terrain member
4x4 Mud Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 15, 2018 2:38 pm
Λάστιχα: Εργοστασιακά
Διάσταση ελαστικών: 215/55 R17
Suspension: Εργοστασιακή
cb: Όχι
Name: Manos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

antonis1627 Πέμ Μάιος 09, 2024 1:23 pm Τετάρτη 15-5-2024 το καφεδάκι μας στην
arahova Πέμ Μάιος 09, 2024 9:43 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μάιος 09, 2024 6:13 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Μάιος 08, 2024 7:26 pm Καλησπέρα σας.
antonis1627 Τετ Μάιος 08, 2024 6:17 am Καλημέρα σας.
Γιώργος Κατσαμάκας Τρί Μάιος 07, 2024 10:03 pm Χριστός Ανέστη χρόνια πολλά
antonis1627 Τρί Μάιος 07, 2024 10:25 am Πέντε και σήμερα μέχρι την Κυριακή 12-5-2024 για τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τρί Μάιος 07, 2024 7:06 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Μάιος 06, 2024 5:00 pm Χριστός Ανέστη και καλή εβδομάδα.
nikos marathonitis Δευτ Μάιος 06, 2024 3:13 pm Χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία σε όλους!Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες
antonis1627 Δευτ Μάιος 06, 2024 7:14 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
Tzivitzonis Κυρ Μάιος 05, 2024 2:52 pm Καλοκαιρινή κολεξιόν :idea:
arahova Κυρ Μάιος 05, 2024 9:30 am Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όλους.
antonis1627 Κυρ Μάιος 05, 2024 7:05 am Καλήμερα σας.Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη.
Tzivitzonis Σάβ Μάιος 04, 2024 10:21 pm ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!! ΕΙΡΗΝΗ& ΑΓΑΠΗ!!
arahova Σάβ Μάιος 04, 2024 9:15 am Καλημέρα και καλή Ανάσταση σε όλους.
Διοματάρης Σάβ Μάιος 04, 2024 8:49 am Καλημέρα σας κύριοι και καλή Ανάσταση να έχουμε
antonis1627 Σάβ Μάιος 04, 2024 7:32 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.Χρόνια πολλά καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα.
west.side7 Παρ Μάιος 03, 2024 11:59 am Καλημέρα σε όλους! Χρόνια πολλά με υγεία!
P GV O9 Παρ Μάιος 03, 2024 9:47 am Καλημέρα και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ !!
antonis1627 Παρ Μάιος 03, 2024 7:06 am Καλημέρα σας Χρόνια πολλά.
antonis1627 Πέμ Μάιος 02, 2024 4:59 pm Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
arahova Πέμ Μάιος 02, 2024 3:12 pm Καλησπέρα σε όλους.
gi@nn@kis Πέμ Μάιος 02, 2024 9:01 am καλημερα !!!
Διοματάρης Πέμ Μάιος 02, 2024 8:03 am Καλημέρα σας
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες