To νέο Ford Bronco

Παρουσιάσεις οχημάτων που μας κάνουν να ονειρευόμαστε....ότι βρήκαμε λεφτά στην τσέπη μας!

Re: To νέο Ford Bronco

Δημοσίευσηαπό Tony Louk » Πέμ Μαρ 23, 2023 3:15 pm

Δημήτρη stamatdi, μη στεναχωριέσαι!

Βολέψου με το 2.3!!! :lol: :lol: :lol:
NV 1.6 Diesel AllGrip GLX TCSS (Automatic)
Συν/χος Ηλεκτρολόγος Μηχανολόγος μηχανικός ΕΜΠ
Άβαταρ μέλους
Tony Louk
Moderator
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9460
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2017 6:18 pm
Τοποθεσία: Χαλκούτσι Ωρωπού
Λάστιχα: Lat.cross/Malatesta Kobra
Διάσταση ελαστικών: 215/60/17-215/65/16
Suspension: +4/5 cm (αποστ+λαστ)
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Name: Αντώνης

Re: To νέο Ford Bronco

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Πέμ Μαρ 23, 2023 4:35 pm

Εγω λεω αφου βγαζει προβληματα να μην το παρετε :lol: :lol: :lol: :lol:
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11431
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: To νέο Ford Bronco

Δημοσίευσηαπό Dim77 » Πέμ Μαρ 23, 2023 7:29 pm

Χαχαχαχα

Πάντως επειδή διαβάζω χρόνια κάτι αμερικάνικα περιοδικά αυτοκινήτου (ιντερνετικά), όταν βγήκε το bronco υπήρχε ενθουσιασμός.

Λίγο ότι όλα έχουν γίνει σαν αυγά (και εμφανισιακά και ανθεκτικά), βγαίνει το bronco με ένα παλιό ένδοξο όνομα , με εμφάνιση και δυνατότητες και όλοι περίμεναν με χαρά.
Έγινε και χαμός με τις παραγγελίες.

Υπήρχε λίγο γκρίνια για το ότι δεν θα έβγαινε πια V8 μοτέρ.
Η Ford όμως καθυσήχασε τους μελλοντικούς κατόχους, με το ότι το V6 2.7 Ecoboost (τουρμπο δηλαδή) θα αποζημιώσει τους πάντες με δύναμη, ροπή και οικονομία.

Αν τους αποζημίωσε το νέο μοτέρ λέει....
Αυτοκίνητα με 2-3 χιλιάδες μίλια άστρωτα εκεί που βόλταραν με 50mph στο χαιγουει....να κολλάει το μοτέρ (εντελώς).
Αμάξι που έφυγε από το dealership με 3 μίλια στο κοντέρ...πάπαλα...

Τα άρθρα έλεγαν για βαλβίδες που πέφτουν (κατεβαίνουν) στον χώρο του πιστονιού...
Αδυνατώ να το χωνέψω. Και όμως ''dealer diagnosed a dropped valve''....
Πάρτε μια γεύση.
https://www.bronco6g.com/forum/threads/ ... ost-969476
I was on a day trip out of town today and my Bronco let me down. We were on the interstate travelling around 78 mph, and the engine just turned off!


Same thing happened to me bro. Dropped a valve and wrecked the whole engine. The dealership got another 2.7L from a dealership in Wisc... that engine failed too. Finally they received a brand new 2.7L from Ford directly


Έχει επέμβει μέχρι και η NHTSA
https://www.motortrend.com/news/2021-fo ... -troubles/

Βέβαια επειδή είχα καιρό να διαβάσω, φαίνεται ότι πλέον έχει λυθεί το θέμα.
Dim77
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 579
Εγγραφή: Τρί Δεκ 15, 2020 6:15 pm
Λάστιχα: Goodyear Vector Gen3
Διάσταση ελαστικών: 215-60-17
Suspension: Eibach pro lift
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Δημήτρης

Re: To νέο Ford Bronco

Δημοσίευσηαπό stamatdi » Πέμ Μαρ 23, 2023 10:55 pm

Tony Louk έγραψε:Δημήτρη stamatdi, μη στεναχωριέσαι!

Βολέψου με το 2.3!!! :lol: :lol: :lol:

κ. Αντώνη μου τι άλλο μπορώ να κάνω παρά μόνο πέτρα τη καρδιά μου. :cry:
Άβαταρ μέλους
stamatdi
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1281
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 07, 2022 3:29 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ /ΛΟΥΤΡΑΚΙ
Λάστιχα: YOKOHAMA GEO/LING LONG MT
Διάσταση ελαστικών: 195/80/15 -215/75/15
Suspension: KAYABA / MAD
cb: Ναι
Εργάτης: Ναι
Name: Δημήτρης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Παρουσιάσεις οχημάτων

LEMON Πέμ Ιουν 13, 2024 8:14 am Καλημέρα πουλάκια μου
antonis1627 Πέμ Ιουν 13, 2024 6:09 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Ιουν 12, 2024 11:18 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Ιουν 12, 2024 6:27 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Τρί Ιουν 11, 2024 12:53 pm ΑύριοΤετάρτη 12 Ιουνίου πάμε για καφεδάκι στην
arahova Τρί Ιουν 11, 2024 10:20 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Ιουν 11, 2024 6:05 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Ιουν 10, 2024 12:24 pm Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Ιουν 10, 2024 6:27 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
arahova Κυρ Ιουν 09, 2024 10:53 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Ιουν 09, 2024 6:55 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Ιουν 08, 2024 11:28 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Σάβ Ιουν 08, 2024 6:57 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Ιουν 07, 2024 10:40 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Ιουν 07, 2024 6:00 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Ιουν 06, 2024 10:10 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Ιουν 06, 2024 6:24 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Ιουν 05, 2024 11:35 am Καλημέρα σε όλους.
Διοματάρης Τετ Ιουν 05, 2024 8:09 am Καλημέρα σας
antonis1627 Τετ Ιουν 05, 2024 6:18 am Καλημέρα σας
arahova Τρί Ιουν 04, 2024 8:43 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Ιουν 04, 2024 6:15 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Ιουν 03, 2024 2:49 pm Καλησπέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Ιουν 03, 2024 6:18 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
KonKalamata Κυρ Ιουν 02, 2024 9:44 am Καλημέρα, καλή Κυριακή και καλό μήνα..!
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες