ΑΝΟΔΙΟ

Γενικές ερωτήσεις για τα αμάξια μας, που δεν είναι σχετικές με κάποια από τις αντίστοιχες ενότητες

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό loukas DRAMA » Πέμ Μάιος 07, 2020 6:35 pm

Hellas4x4 έγραψε:Η Suzuki απ' όσο ξέρω δεν χρησιμοποιεί ανόδια σε κανένα μοντέλο της. Υπάρχουν εταιρίες που χρησιμοποιούν. Στα Peugeot πχ στο πιο φορεμένο στην Ελλάδα κινητήρα 1,4 8ν με 75 άλογα (τον φοράει και Citroen & Fiat και άλλοι) η αντλία νερού έχει πάνω ενσωματωμένο ανόδιο. Αλλάζοντας λοιπόν την αντλία νερού (4 χρόνια ή 85.000 χλμ όταν δηλαδή αλλάζεις και ιμάντες χρονισμού) αλλάζει και το ανόδιο.
Αν δείτε πόσο δουλειά κάνει στα συγκεκριμένα μοτέρ και αυτοκίνητα, αφού το 90% των χρηστών βάζει απλό νερό (εταιρίες courier, επαγγελματικά αυτοκίνητα και χρήστες που απλά τους ενδιαφέρει να πηγαίνει αφού δεν είναι μοτέρ επιδόσεων).
Επίσης στους καθαριστήρες πολλοί βάζουν απιονισμένο (όπως κι εγώ) για να μην βουλώνουν από τα άλατα οι πιτσιλίθρες και να μην χαλάει με το χρόνια η αντλία για το νερό στα τζάμια, αφού δεν υπάρχουν άλατα και "μούργα" που μαζέυει το νερό της βρύσης.
δηλαδη ρε παιδες μπαινει και σε αυτοκινητα.αρα μηπως ειναι καλο να βαλουμε ολοι μηπως και κανει καποια δουλεια?γιατι αυτοι που μου ειπαν για τα ανοδια δεν μου κανανε πλακα μιλουσαν πολυ σοβαρα.εγω εβγαλα το θεμα για καλο ολων και ειπα μηπως ξερει κανεις κατι παραπανω.εγω παντως θα κοιταξω να βαλω ανοδιο καπου επανω στον κινητηρα και θα δουμε αν κανει και τι.
loukas DRAMA
 

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό PGP » Πέμ Μάιος 07, 2020 6:58 pm

Μην ψαρώνεις είπαμε..... δεν έχει ανοδια το vitara..
Ποσο πιο απλά να στο πούμε.
Δεν υπάρχει ηλεκτρόλυση μεταξύ αλουμινίου και πλαστικού.
Δεν έχουμε πουθενά σίδερο...
Δούλευα 5 χρόνια στον Συγγελιδη....
Είχα πάνω από 10 διαφορετικά Σιτροέν και μερικά φιατ στη ζωή μου....
Αυτό το μοτέρ δεν έχει καμία σχέση μεταξύ Γαλλίας και Ιταλίας.
Αν δεν με πιστεύεις κατέβα Πειραιά πάρε 10 ανοδια από βάρκες και γέμισε όλο το αμάξι.... τι άλλο να σου πω?
Χωρίς να με παρεξηγήσεις, χαζομάρα θα κανεις γιατί δεν θα έχει πουθενά νερό πάνω του... 100 να βάλεις, έξτρα βαρος στην τσέπη σου και στο βαρος του αυτοκινήτου.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Πέμ Μάιος 07, 2020 8:46 pm

Μέχρι τώρα γέμιζα το αυτοκίνητο σκόρδα για το κακό μάτι.
Τώρα θα πρέπει να το γεμίζω και ανόδιο :think: :doh:
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό PGP » Πέμ Μάιος 07, 2020 11:20 pm

Στέλιο δεν χρειάζεται όπως είπαμε γιατί η ηλεκτρόλυση υπάρχει μόνο σε διαφορετικά μέταλλα που βρέχονται από νερό.
Τα αμάξια μας, τα μοτέρ τους είναι από αλουμίνιο και πλαστικό στα σημεία που μπορεί να υπάρχει νερό. Αρα δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος και τζάμπα κάνουμε την κουβέντα.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό stelios8ess » Πέμ Μάιος 07, 2020 11:35 pm

Τώρα τι του λες του Παναγιώτη :whistle:
Μετά τα σκόρδα.... πλάκα κάνω :lol: :lol: :lol:
Ευτυχώς!! κάθε μέρα είναι διαφορετική.
Άβαταρ μέλους
stelios8ess
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6654
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:44 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Λάστιχα: GoodyearVector4Season SUV
Διάσταση ελαστικών: 215-60 R17
Suspension: Της μαμά του
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Stelios8es
Name: Στέλιος

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό loukas DRAMA » Παρ Μάιος 08, 2020 2:01 am

PGP έγραψε:Μην ψαρώνεις είπαμε..... δεν έχει ανοδια το vitara..
Ποσο πιο απλά να στο πούμε.
Δεν υπάρχει ηλεκτρόλυση μεταξύ αλουμινίου και πλαστικού.
Δεν έχουμε πουθενά σίδερο...
Δούλευα 5 χρόνια στον Συγγελιδη....
Είχα πάνω από 10 διαφορετικά Σιτροέν και μερικά φιατ στη ζωή μου....
Αυτό το μοτέρ δεν έχει καμία σχέση μεταξύ Γαλλίας και Ιταλίας.
Αν δεν με πιστεύεις κατέβα Πειραιά πάρε 10 ανοδια από βάρκες και γέμισε όλο το αμάξι.... τι άλλο να σου πω?
Χωρίς να με παρεξηγήσεις, χαζομάρα θα κανεις γιατί δεν θα έχει πουθενά νερό πάνω του... 100 να βάλεις, έξτρα βαρος στην τσέπη σου και στο βαρος του αυτοκινήτου.
φιλε παναγιωτη δεν ηξερα οτι το NIEW VITARA εχει εξολοκληρου κινητηρα απο αλουμινο.επειδη ξερω οτι στο GRAND VITARA εχει κεφαλη μηχανης απο αλουμινιο και κορμο μηχανης απο χυτοσιδηρο,πιθανον να ειναι ετσι και το δικο σου αυτοκινητο.οποτε αυτο που λες δεν υφισταται.δεν παρεξηγω την κουβεντα που κανουμε.αλλα οταν καποιος παραθετει ενα θεμα μεσα στο φορουμ ψαχνει απαντησεις απο ατομα που ενδιαφερονται για το θεμα και ακουει τις αποψεις ολων.δεν ειμαστε παλιοι σε αυτον τον χωρο και περιμενουμε σε διαφορες ερωτησεις μας απαντησεις με επιχειρηματα.οποιος δεν εχει το κουραγιο και την θεληση να ασχοληθει με το θεμα για να βρεθει η χρυση τομη στο θεμα αυτο τοτε καλυτερα να απεχει απο αυτη την συζητηση.[χωρις παρεξηγηση η αποψη σου θα ηταν πιο σωστα διατυπωμενη εαν ελεγες αυτο που πιστευες και μονο και οχι παραπανισιες κουβεντες που θα μπορουσε καποιος να παρεξηγησει.φιλικα παντα].η αποψη του καθενος ειναι απολυτως σεβαστη.και για να ξερουμε τι λεμε κορμος μηχανης σε οποιοδηποτε αυτοκινητο ευρειας παραγωγης ειναι ΧΥΤΟΣΙΔΗΡΟΣ Η ΑΛΛΙΩΣ ΧΑΛΥΒΑΣ.
loukas DRAMA
 

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό PGP » Παρ Μάιος 08, 2020 9:50 am

Γουγγλαρε τα λίγο.... ηλεκτρόλυση, ανοδιο, μοτέρ αυτοκινήτου, χυτοσιδήρος και κράματα χυτοσιδηρου. Θα βρεις αυτά που σου λέμε.
Η μηχανή είναι κράματα μετάλλου. Εδώ και παρά παρά πολλά χρόνια! Γι αυτό και έχει τέτοια αντοχή.
Το ανοδιο που θέλεις να βάλεις θα πρέπει να μπει μέσα σε νερό για να δουλέψει.
Δηλαδή μέσα σε κάποιο σωλήνα, ψυγείο, στο μοτέρ μέσα έκει που τρέχει το νερό της ψύξης, τρόμπα.
Θα πρέπει να γειωθεί με καλώδιο με το μοτέρ.
Θα πρέπει να προσέξεις να μην χαλάσεις την υδροδυναμική στο μέρος που θα το βάλεις. Πράγμα αδύνατο.
Αν μπλοκάρεις ακόμα και με ένα μικρό ανοδιο την ΡΟΗ του νερού ψύξης σίγουρακι είναι να πάρεις το μοτέρ στα χέρια.
Καλη επιτυχία στο εγχείρημα σου.
Είχα ένα άψογο NV 1.4 S auto
Άβαταρ μέλους
PGP
4x4 Gold Member
4x4 Gold Member
 
Δημοσιεύσεις: 1843
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 08, 2016 4:38 pm
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Captain
Name: Παναγιωτης

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό loukas DRAMA » Παρ Μάιος 08, 2020 1:15 pm

PGP έγραψε:Γουγγλαρε τα λίγο.... ηλεκτρόλυση, ανοδιο, μοτέρ αυτοκινήτου, χυτοσιδήρος και κράματα χυτοσιδηρου. Θα βρεις αυτά που σου λέμε.
Η μηχανή είναι κράματα μετάλλου. Εδώ και παρά παρά πολλά χρόνια! Γι αυτό και έχει τέτοια αντοχή.
Το ανοδιο που θέλεις να βάλεις θα πρέπει να μπει μέσα σε νερό για να δουλέψει.
Δηλαδή μέσα σε κάποιο σωλήνα, ψυγείο, στο μοτέρ μέσα έκει που τρέχει το νερό της ψύξης, τρόμπα.
Θα πρέπει να γειωθεί με καλώδιο με το μοτέρ.
Θα πρέπει να προσέξεις να μην χαλάσεις την υδροδυναμική στο μέρος που θα το βάλεις. Πράγμα αδύνατο.
Αν μπλοκάρεις ακόμα και με ένα μικρό ανοδιο την ΡΟΗ του νερού ψύξης σίγουρακι είναι να πάρεις το μοτέρ στα χέρια.
Καλη επιτυχία στο εγχείρημα σου.
εχεις απολυτο δικιο με αυτα που λες.τελικα μετα απο πολυ διαβασμα απο εμενα και απο κατι φιλους που ψαχτηκαν πολυ καταληξαμε στο εξης συμπερασμα.η ηλεκτρολυση στις μηχανες αυτοκινητων υφισταται και ανακαλυφθηκε απο την VW επειδη καποια παλια μοντελα της ειχαν μεγαλες φθορες σε ψυγεια τρομπες νερου και αλλα.επειδη οπως πολυ σωστα ειπες οτι για να κανει δουλεια το ανοδιο πρεπει να μπει μεσα στο κυκλωμα νερου πραγμα πολυ ριψοκινδυνο.η VW κατεληξε στο να κατασκευαστει παραφλου το οποιο θα παιζει τον ρολο του ανοδιου και δεν θα κανει ηλεκτρολυση στον κινητηρα,αυτα τα παραφλου ειναι τα γνωστα σε ολους μας G12,G12 plus και G13.το αποτελεσμα ειναι οτι με αυτα τα παραφλου δεν γινεται ηλεκτρολυση στους κινητηρες.οτιδηποτε παραφλου κατω απο αυτα κανει ηλεκτρολυση στους κινητηρες.ευτυχως για μενα φοραω G12 plus.πιστευω να λυθηκε η απορια ολων εδω μεσα.
loukas DRAMA
 

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό Hellas4x4 » Κυρ Μάιος 10, 2020 10:10 pm

loukas DRAMA έγραψε:δηλαδη ρε παιδες μπαινει και σε αυτοκινητα.αρα μηπως ειναι καλο να βαλουμε ολοι μηπως και κανει καποια δουλεια?γιατι αυτοι που μου ειπαν για τα ανοδια δεν μου κανανε πλακα μιλουσαν πολυ σοβαρα.εγω εβγαλα το θεμα για καλο ολων και ειπα μηπως ξερει κανεις κατι παραπανω.εγω παντως θα κοιταξω να βαλω ανοδιο καπου επανω στον κινητηρα και θα δουμε αν κανει και τι.


Το μόνο που έχω ακούσει ήταν σε κάποια Vitara να προκλήθηκε πρόβλημα στο ψυγείο του καλοριφέρ και να τρύπησαν πολύ γρήγορα...
Γενικά από την μικρή μου εμπειρία δεν έχει κανένα μοντέλο της suzuki...


loukas DRAMA έγραψε:ευτυχως για μενα φοραω G12 plus.πιστευω να λυθηκε η απορια ολων εδω μεσα.



Δεν ήξερα ότι τα GV έπαιρναν G12!!!
Live To Fly - Ride To Live!

Άβαταρ μέλους
Hellas4x4
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 12:28 am
Τοποθεσία: Παλλήνη, Αττικής
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Hellas4x4
Name: Antonis

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό loukas DRAMA » Δευτ Μάιος 11, 2020 7:25 am

G12+ φιλε αντωνη μπορουν να φορεσουν ολα τα αυτοκινητα.ειναι τα καλυτερα παραφλου της αγορας πιστευω.
loukas DRAMA
 

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό Hellas4x4 » Τρί Μάιος 12, 2020 3:12 pm

Συνάδελφε, δεν θα συμφωνήσω στο ότι θα πρέπει να μπαίνει σε όλα τα μοτέρ...
Υπάρχουν πολλά μοτέρ, όπως για παράδειγμα, του ομίλου Fiat (παλαιότερα) τα οποία αν βάζεις από αυτό το παραφλού, δεν κάνεις κακό μονο στην τσέπη σου (είναι πιο ακριβό), αλλά και στον κινητήρα.
Ο λόγος είναι ότι έχουν τάπες μεταλλικές οι οποίες βρίσκονται σε 2-3 σημεία του μοτέρ που περνάνε τα νερά και σε περίπτωση παγετού ή μεγάλης πίεσης νερών βγαίνουν για να μην προκληθεί ζημιά. Οι τάπες αυτές είναι από πιο "μαλακό" μέταλλο απ' ότι είναι το μοτέρ με αποτέλεσμα να δουλεύουν συχνά και σαν ανόδιο (όπως αναφέραμε παραπάνω), όταν δεν έχεις παραφλού, ή να παθαίνουν ζημιά από παραφλού άλλα εκτός του προβλεπόμενου από τον κατασκευαστή. Σίγουρα η ζημιά δεν θα είναι άμεση, αλλά γιατί να το προκαλούμε;
Σαφώς οι διαφορές δεν περιορίζονται σε 2-3 γραμμές που έγραψα εγώ, αλλά θεωρώ πως πάντα είνα καλύτερο να χρησιμοποιούμε ότι αναφέρει ο κατασκευαστής.
Live To Fly - Ride To Live!

Άβαταρ μέλους
Hellas4x4
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 12:28 am
Τοποθεσία: Παλλήνη, Αττικής
Λάστιχα: -
Διάσταση ελαστικών: -
Suspension: -
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Hellas4x4
Name: Antonis

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό loukas DRAMA » Τετ Μάιος 13, 2020 10:31 pm

Hellas4x4 έγραψε:Συνάδελφε, δεν θα συμφωνήσω στο ότι θα πρέπει να μπαίνει σε όλα τα μοτέρ...
Υπάρχουν πολλά μοτέρ, όπως για παράδειγμα, του ομίλου Fiat (παλαιότερα) τα οποία αν βάζεις από αυτό το παραφλού, δεν κάνεις κακό μονο στην τσέπη σου (είναι πιο ακριβό), αλλά και στον κινητήρα.
Ο λόγος είναι ότι έχουν τάπες μεταλλικές οι οποίες βρίσκονται σε 2-3 σημεία του μοτέρ που περνάνε τα νερά και σε περίπτωση παγετού ή μεγάλης πίεσης νερών βγαίνουν για να μην προκληθεί ζημιά. Οι τάπες αυτές είναι από πιο "μαλακό" μέταλλο απ' ότι είναι το μοτέρ με αποτέλεσμα να δουλεύουν συχνά και σαν ανόδιο (όπως αναφέραμε παραπάνω), όταν δεν έχεις παραφλού, ή να παθαίνουν ζημιά από παραφλού άλλα εκτός του προβλεπόμενου από τον κατασκευαστή. Σίγουρα η ζημιά δεν θα είναι άμεση, αλλά γιατί να το προκαλούμε;
Σαφώς οι διαφορές δεν περιορίζονται σε 2-3 γραμμές που έγραψα εγώ, αλλά θεωρώ πως πάντα είνα καλύτερο να χρησιμοποιούμε ότι αναφέρει ο κατασκευαστής.

και εγω ειμαι αυτης της αποψης φιλε αντωνη.[οτι λεει ο κατασκευαστης.].αλλα να σου πω το εξης το παραφλου G12+ εχει εχτρα απο την ιδιοτητα της ψυξης του κινητηρα και καθαριστικη ιδιοτητα που δεν επιρεαζει μεταλλα.δεν αφηνει την λεγομενη μακα που συσορευεται στα ψυγεια.εγω οταν αγορασα το GV εβαλα τετοιο παραφλου.δεν μπορω να σου δειξω τι εβγαλε απο μεσα απο τον κινητηρα και ψυγειο.βεβαια το αλλαξαμε παλι και τωρα ειναι μια χαρα ολα.καθαρο κυκλωμα πανω απο ολα.οχι ηλεκτρολυση του κινητηρα και μεχρι -40 βαθμους θερμοκρασια.ξερω πολυ καλα τι λεω.δεν το συστηνω σε πολυ παλια αυτοκινητα για τον μονο λογο οτι με τα χρονια οι αντλιες νερου μαζευουν αλατα και μολις βαλουν τετοιο παραφλου τα αλλατα θα φυγουν και μπορει να εχουνε διαροη ψυκτικου.αλλα εαν το αμαξι φοραει καινουργια αντλια θερμοστατη και ψυγειο τοτε κανενας κινδυνος δεν συντρεχει.μπορουν να το φορεσουν ολα τα αυτοκινητα αφοβα.και θα εχουν πολυ καλυτερο συστημα ψυξης.αυτη ειναι η αποψη μου και του μηχανικου μου.δυστηχως η ευτυχως τα χρονια περνανε και οι τεχνολογιες απογειωνονται.
loukas DRAMA
 

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό kostasRS » Τετ Μάιος 13, 2020 11:26 pm

Χωρις να γνωριζω και πολλα (απο οτι εχω ακουσει εδω δλδ),,,,,,το μονο που θα σας πω ειναι πως την προηγουμενη εβδομαδα σε ετησιο σερβις σε ενα αμαξι μου και σε αναγκαστικη αλλαγη της τρομπας αρα αλλαγη ολου του παραφλου μου εβαλα αυτο(μου το εδειξαν δλδ) λεγοντας μου οτι ειναι κορυφαιο!
Sex Trainer!!!
Άβαταρ μέλους
kostasRS
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 11415
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2013 8:27 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Λάστιχα: Michelin latitude cross
Διάσταση ελαστικών: 225/65/17
Suspension: 3,5
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Παντου & πουθενα
Name: kostas

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό loukas DRAMA » Πέμ Μάιος 14, 2020 7:08 am

εννοεις το G12 κωστα?γιατι εαν εβαλες αυτο τοτε εισαι οκ στο συστημα ψυξης.δεν ξερω ποσο το πληρωνετε αλλα εγω το παιρνω απο τον προμηθευτη απευθειας.8 λιτρα 25 ευρω.βεβαια τα 8 λιτρα ειναι πολλα γιατι το GV παιρνει 6.5 λιτρα στο κυκλωμα εντελως αδειο.απλα πηρα 8 για να εχω στο αυτοκινητο σε περιπτωση μικρης διαροης [τρυπα σε κολαρο η ψυγειο].στα βουνα παμε παντα ολο και κατι θα χρειαστουμε. :lol: :lol: :lol:
loukas DRAMA
 

Re: ΑΝΟΔΙΟ

Δημοσίευσηαπό Μορτακης Δημητριος » Τρί Νοέμ 23, 2021 2:29 am

Λοιπόν, στους θερμοσίφωνες ρέει γλυκό νερό το οποίο έχει ηλεκτρική αγωγιμότητα, μικρή αλλά έχει. Στους σύγχρονους κινητήρες όπου ρέει μόνο παραφλου,εχει μηδέν αγωγιμότητα ,οπότε και ανοδιο να βάλεις δεν θα μπορεί να λειτουργήσει .Στις μηχανές θαλάσσης, παράλληλα με το παραφλου τρέχει θαλασσινό νερό, οπου μπαίνουν ανοδια σε ειδικές τάπες απ την πλευρά του θαλασσινού πάντα. Χωρις την ύπαρξη αγωγιμου μέσου, δεν εχει νόημα το ανοδιο.
Τεχνικος σκαφών αναψυχής.
Άβαταρ μέλους
Μορτακης Δημητριος
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2021 1:23 am
Τοποθεσία: Αττική
Λάστιχα: Goodyear
Διάσταση ελαστικών: 225/70/16
Suspension: Ργοστασιακη
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Aka: Mortis
Name: ΔΗΜΉΤΡΗΣ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ερωτήσεις

Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες