Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Εδώ γράφουμε ότι αφορά τα πετρελαιοκίνητα.

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό 4troxos » Πέμ Ιαν 09, 2014 6:03 pm

Ddis έγραψε:......Εγώ επειδή άλλαξα ήδη μια και επειδή έχει λίγο φασαρία για να βγει το καπάκι των μπεκ,του έκανα ενα μικρό κοψιματάκι (του καπακιού) και πλέον η αντικατάσταση προθέρμανσης είναι peace of cake!... :D


Ο μηχανικός μου είπε ότι καλύτερα να μην το κόψουμε το καπάκι , ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΛΑΣΤΙΧΟ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΡΑ.Ετσι προτιμήσαμε κάθε φορά που καίγονται οι προθερμάνσεις να παιδευόμαστε λίγο περισσότερο και να λύνουμε και την εισαγωγή...ωστε να βγαίνει ολόκληρο και οχι κομμένο.
03/08,5D,full extra,esp/tcs,Ποδιές XMC,lift +2",cruise control,
Φιλτρο αερος K&N , kenwood 7200,Nuvicam ,κοτσαδορος απ/νος,
λασπ/ρες,parktronic, rear view camera, σποτάκια ,προστ/κα πλαινα,
alarm,ανεμοθ/στες, μπαγαζιέρα ορφ,7-8 lit/100km.
Άβαταρ μέλους
4troxos
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4645
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2008 9:50 pm
Τοποθεσία: Zante
Λάστιχα: COOPER AT3-sport2
Διάσταση ελαστικών: 225/75/16
Suspension: MAD
cb: Όχι
Εργάτης: Όχι
Name: Χρήστος

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό 3kalos » Κυρ Φεβ 02, 2014 6:24 pm

2469484_l_bΦΟΡΟΥΜ.jpg
Αναλυτικα
2469484_l_bΦΟΡΟΥΜ.jpg (176.49 KiB) 7182 προβολές
Καλησπέρα σας,

Χρειάζομαι βοήθεια. Εχω απελπιστεί, πραγματικά. Λοιπόν, εδώ και ένα χρόνο με ταλαιπωρεί η λυχνία αυτή. Το σηματάκι με τον ξαπλωμένο κεραυνό.Το παρατήρησα να ανάβει κυρίως όταν φόρτωνε η 4η ταχύτητα και κούμπωνε η 5η και ανέβαζε η τελευταία σχέση στροφές. Οι συνέπειες αυτού, όταν είναι αναμμένο χαμηλές στροφές μιας και safe mode. Αλλά, εγώ έχω μυρωδιές από καυσαέρια στη καμπίνα, όχι μεγάλη απόδοση, πολύ μεγάλη κατανάλωση καυσίμου (βλέπω στο όργανο του ΝGV 10,0 ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ..), και σφυρίγματα από τον κινητήρα όταν πατάω και αφήνω το γκάζι(νομίζω προέρχεται από εκεί που είναι η βαλβίδα EGR, καταλύτης, κάπου εκεί. ΑΥΤΑ!!

Το ¨λεπόν¨, αρχικά πήγα σε ηλεκτρολόγο και έδειξε βλάβη σε προθερμάνσεις τις οποίες και άλλαξα.----> Τίποτα. Το πρόβλημα συνεχίζεται..
Παρακάτω, πήγα σε συνεργείο για σέρβις, μου είπανε πως φταίει ο καταλύτης αλλά χωρίς τεκμηριωμένη απάντηση, μιας και μέχρι εγώ το κατάλαβα πως τουλάχιστον αυτό απλά δεν το ήξεραν και έπρεπε να το παίξουν μάστορες. Το προσπέρασα και αυτό..
Τελευταία, πήγα σε ενα μηχανικό που ασχολείται με τουρμπίνες κτλ. Μου είπε πως για τις μυρωδιές (αφού το τα έλυσε όοοοολα) είπε πως χρειάζομαι φλάντζα πολλάπλης εισαγωγής μιάς και από εκεί είδε πως έχανα καυσαέρια και νέο μετρτή μαζας αέρα MAF για τη λυχνία(αυτό είναι πρίν το φίλτρο αέρα). Μετά από άπειρες προσπάθειες εύρεσης της περιβόητης φλάντζας, ήρθε στα χέρια μου τόσο αυτή όσο και ο νέος σένσορας.

Τοποθετήθηκαν, και δυστυχώς το πρόβλημα συνεχίζεται..Και αυτό που εμένα προσωπικά με προβληματίζει πάρα πολύ είναι το σφύριγμα και ο φόβος του να πατήσω το γκάζι και να απελευθερώσω το "θηρίο"....
Χρειάζομαι βοήθεια..Ειλικρινά, όσοι από έσας έχετε έστω μία γνώμη, παρακαλώ παραθέστε τη, διότι έχω κουραστεί.Είναι σα να μην έχω αυτοκίνητο, και @@μώτο το έχω μόλις ένα χρόνο και δε μπορώ να το χαρώ (πιστεύω να με καταλάβαίνετε...).
Περιμένω από όλους βοήθεια..Μπορεί να σας κούρασα λίγο αλλά...θέλω να είμαι όσο το δυνατόν και εγώ πιό συγκεκριμένος και αναλύτικός.

Ευχαριστώ...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
3kalos
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευτ Σεπ 03, 2012 5:45 pm
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Λάστιχα: 225/65/R17
cb: Όχι
Aka: Trikalos
Name: Spiros

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό gmak » Κυρ Φεβ 02, 2014 9:48 pm

Υπαρχουν κατι σωληνακια που έρχονται απο το dbf...ειναι περίπου στο σημείο που δείχνεις στην μηχανή...απο περιπτώσεις που διάβασα απο παιδια στο φόρουμ οταν αλλοιώνοντας η κόβονται εχουν αυτο το σφύριγμα με το safe mode...κοιτά λίγο στην ενότητα των diesel..τα σωληνακια ειναι κοντα στην μπαταρία
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό bill12 » Κυρ Φεβ 02, 2014 11:38 pm

gmak έγραψε:Υπαρχουν κατι σωληνακια που έρχονται απο το dbf...ειναι περίπου στο σημείο που δείχνεις στην μηχανή...απο περιπτώσεις που διάβασα απο παιδια στο φόρουμ οταν αλλοιώνοντας η κόβονται εχουν αυτο το σφύριγμα με το safe mode...κοιτά λίγο στην ενότητα των diesel..τα σωληνακια ειναι κοντα στην μπαταρία


Τα έχω αλλάξει και εγώ . Δες στο ποστ που είχα ανοίξει θόρυβος από τον κινητήρα
Η ζωή είναι πολύ μικρή απόλαυσέ την.......
Άβαταρ μέλους
bill12
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 3071
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 25, 2009 11:14 pm
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ - ΣΕΛΙ
Λάστιχα: Bridgestone 694
Suspension: MAD ελατήρια
cb: Ναι
Name: ΒΑΣΙΛΗΣ

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Δευτ Φεβ 03, 2014 4:45 pm

bill12 έγραψε:Δες στο ποστ που είχα ανοίξει θόρυβος από τον κινητήρα

Αυτό εδώ εννοεί ο Βασίλης: viewtopic.php?f=27&t=18051
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37948
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό giorxan » Πέμ Φεβ 06, 2014 7:37 pm

Και μόλις σήμερα... άναψε και σε μένα η λυχνία προειδοποίησης για το DPF...
Πρώτη κίνηση να βγώ στον εθνικό και να κάνω την γνωστή διαδικασία!!!
Σε περίπου 20 λεπτά με 4η σχέση στο κιβώτιο, 2500 περίπου στροφές και 80χλμ ταχύτητα η αναγέννηση έγινε και το λαμπάκι έσβησε μαζί με ένα πολύ χαρακτηριστικό σκορτσάρισμα του αυτοκινήτου την ώρα που έσβησε το λαμπάκι...Το θέμα είναι ότι δεν πρόλαβα να παρατηρήσω απο τον καθρέφτη άν έβγαλε αυτό τον άσπρο καπνό που αναφέρεται στο εγχειρίδιο χρήσης!!! Το άλλο θέμα είναι ότι ενώ είχα την ένδειξη κατανάλωσης του καυσίμου να μου δείχνει στιγμιαία κατανάλωση, η κατανάλωση δεν αυξήθηκε καθόλου... Το λαμπάκι όμως έσβησε....

Το ερώτημα τώρα είναι... απο εδώ και μετά τί???
Τί λύσεις έχουμε πέρα απο την κατάργηση...?
NGV 1.9 DDIS Euro5 White Pearl stock
2012 model
Michelin Latitude Tour 225/65/17 DOT4315
Heraklio Crete
Άβαταρ μέλους
giorxan
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2012 6:35 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Λάστιχα: MICHELIN Lati Tour
cb: Όχι
Aka: giorxan
Name: Γιώργος

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό chrislar » Παρ Μάιος 15, 2015 6:45 pm

Παιδιά καλησπέρα
έχω σοβαρό πρόβλημα και γω με την πορτοκαλί λυχνία..

Μου άναψε πριν 10 μέρες, το αμάξι μπήκε σε safe mode, τελικά το διαγνωστικό έβγαλε βλάβη προθερμαντήρων, αλλάχτηκαν όλοι, έσβησε η πορτοκαλί αντίσταση και πήγα μια βόλτα 120 χλμ για να κατεβάσω τη συσσώρευση καπνιάς στο dpf που έδειχνε 62 γρ, σύμφωνα με το διαγνωστικό.Στην επιστροφή το dpf είχε πλέον 21 γρ..
Είχα όμως σε όλο το δρόμο την αίσθηση ότι ειδικά στη 2η ταχύτητα μόλις πάταγα το γκάζι από τι2 1800 μέχρι τις 2.200 στροφές το αμάξι έκανε ένα μουγκρητό σα να πατινάριζε και κάνει ένα θόρυβο περίεργο σα χτυπήματα...Μετά έμπαινε το turbo και συνέχιζε σχεδόν κανονικά..(Το ένιωθα κάπως αλλά φαινόταν ότι άνοιγε..).Δεν έδωσα σημασία ...κι αφού το dpf καθάρισε δεν έδωσα σημασία..

Σε 3 ημέρες άναψε η λυχνία του dpf αλλά μετά από μια βόλτα από Νίκαια μέχρι Άγιο Στέφανο από Κηφισό με 80 χλμ έσβησε, αλλά παρέμεινε η αίσθηση αυτή.
Μετά από κάνα δυό μέρες άναψε η αντίσταση ξανά και η βλάβη έδειχνε βουλωμένο dpf και μπήκε ξανά σε safe mode..Πάλι 63 γρ το dpf , πάλι βόλτα στον ¨Αγιο Στέφανο αλλά αυτή τη φορά μετά τη βόλτα έδειχνε 66 γρ και έτσι κάναμε χειροκίνητη αναγέννηση μέσω του διαγνωστικού (χρεώθηκα την αλλαγή λαδιών) και τώρα η ένδειξη είναι 0..

Παραμένει όμως η αίσθηση αυτή του ρεταρίσματος και του θορύβου όταν πατήσω απότομα γκάζι πριν τις 2200 στροφές..Δεν το έκανε παλιά!!Άρα φοβάμαι ότι παλι θα ανάψει η "αντίσταση.."
Ελέγχθηκαν τα σωληνάκια του dpf και η εισαγωγή μήπως παίρνει από κάπου αέρα αλλά τίποτα...Μήπως είναι το intercooler??


Τι ΚΑΝΩ τώρα παιδιά;;Έχει κανείς καμιά ιδέα;;;Γιατί κάνει αυτό το πράγμα όταν πατάς γκάζι απότομα;
ΒΟΗΘΕΙΑ..Έδωσα και ένα mercedes A160 που είχα και ήταν σχεδόν καινούργιο για να κρατήσω αυτό αλλά μάλλον την πάτησα..
Μετά από μια διαδικασία 1,5 - 2 ετών και ΠΟΛΛΑ έξοδα επιτέλους το αυτοκίνητο σταμάτησε να καπνίζει σα φουγάρο!!!Λεπτομέρεις εδώ..viewtopic.php?f=27&t=28032
chrislar
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2011 12:36 pm
Λάστιχα: Yokohama Geo 012
Suspension: Mad & Kyb
cb: Όχι
Name: Χρήστος

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό cristosd » Παρ Μάιος 15, 2015 11:35 pm

Βγαλτο να ηρεμησεις το εβγαλα και εγω και ησυχασα...ουτε κτεο εχεις προβλημα ουτε τιποτα ολοι μονο θετικα βλεπουν...καρτα καυσαεριων σημερα 0.58 χωρις dpf εδω και 600 χιλιομετρα και παρατηρω και οικονομια προς το παρον..
cristosd
4x4 rookie member
4x4 rookie member
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τετ Μαρ 13, 2013 7:08 pm
cb: Όχι
Aka: cristosd
Name: xristos xristos

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό chrislar » Σάβ Μάιος 16, 2015 12:26 am

cristosd έγραψε:Βγαλτο να ηρεμησεις το εβγαλα και εγω και ησυχασα...ουτε κτεο εχεις προβλημα ουτε τιποτα ολοι μονο θετικα βλεπουν...καρτα καυσαεριων σημερα 0.58 χωρις dpf εδω και 600 χιλιομετρα και παρατηρω και οικονομια προς το παρον..



Άλλη ιδέα; :naughty: :naughty:

Φοβάμαι μη καταλήξω σαν τους ταξιτζήδες που ναι μεν ησύχασαν αυτοί αλλά όταν γκαζώνουν σε καμιά Μεσογείων ή αλλού τρέχουν οι από πίσω να κλείσουν τα παράθυρα και τον αέρα... :lol: :lol: :lol:

Πέρα από την πλάκα τώρα σίγουρα κάτι ξέρετε όσοι το έχετε βγάλει αλλά λέω να το παλέψω ακόμη λίγο.Προτιμώ να το πουλήσω αν δε βγάλω άκρη και να πάρω κάποιο λίγο πιο αξιόπιστο.
Ευχαριστώ πολύ πάντως Χρήστο.
Μετά από μια διαδικασία 1,5 - 2 ετών και ΠΟΛΛΑ έξοδα επιτέλους το αυτοκίνητο σταμάτησε να καπνίζει σα φουγάρο!!!Λεπτομέρεις εδώ..viewtopic.php?f=27&t=28032
chrislar
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2011 12:36 pm
Λάστιχα: Yokohama Geo 012
Suspension: Mad & Kyb
cb: Όχι
Name: Χρήστος

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό gmak » Σάβ Μάιος 16, 2015 1:39 am

Μήπως κάνει αυτο;; viewtopic.php?f=27&t=25431
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό chrislar » Κυρ Μάιος 17, 2015 6:23 pm

gmak έγραψε:Μήπως κάνει αυτο;; viewtopic.php?f=27&t=25431

Γιώργο ευχαριστώ πολύ.
Το έχω κοιτάξει αυτό το άρθρο, μοιάζει αλλά εμένα βγάζει και καπνό από πίσω όταν κάνει σα μπουκωμένο.Επίσης και στο δικό μου αν δε πάρω το πόδι από το γκάζι και δε το πατήσω ξανά σταδιακά μουγκρίζει και δεν ανοίγει..
Παρεπιντόντως σήμερα μου ξανάναψε το λαμπάκι της αντίστασης και μπήκε σε safe mode..
Έχω απηυδήσει τελείως..Αν είναι δυνατόν με 150.000 χλμ να έχει βγάλει ένα σωρό θέματα...Υποτίθεται πήραμε diesel για να έχουμε χλμ να κάνουμε..

Εσύ δεν είχες κάτι αντίστοιχο πιο παλιά;
Μετά από μια διαδικασία 1,5 - 2 ετών και ΠΟΛΛΑ έξοδα επιτέλους το αυτοκίνητο σταμάτησε να καπνίζει σα φουγάρο!!!Λεπτομέρεις εδώ..viewtopic.php?f=27&t=28032
chrislar
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2011 12:36 pm
Λάστιχα: Yokohama Geo 012
Suspension: Mad & Kyb
cb: Όχι
Name: Χρήστος

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό gmak » Κυρ Μάιος 17, 2015 11:09 pm

Είχα...και είχα πολλα...με τον χρονο κατάφερα και τα ομαλοποιησα...βεβαια πρόβλημα με το dpf δεν είχα ποτε..μέχρι τωρα τουλαχιστον...

Κοιτά λίγο το intercooler ...πιθανές διαρροές απο την πλαστική βαση του
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό chrislar » Κυρ Μάιος 17, 2015 11:41 pm

gmak έγραψε:Είχα...και είχα πολλα...με τον χρονο κατάφερα και τα ομαλοποιησα...βεβαια πρόβλημα με το dpf δεν είχα ποτε..μέχρι τωρα τουλαχιστον...

Κοιτά λίγο το intercooler ...πιθανές διαρροές απο την πλαστική βαση του

Αυτό εννοούσα και γω..
Πρέπι να αρχίσω να ελέγξω για τυχόν διαρρροές..
Πως θα το καταλάβω βέβαια είναι το θέμα..Πρέπει να είναι αναμένο το αυτοκίνητο;Τι περιμένω να δω;

Ευχαριστώ πολύ
Μετά από μια διαδικασία 1,5 - 2 ετών και ΠΟΛΛΑ έξοδα επιτέλους το αυτοκίνητο σταμάτησε να καπνίζει σα φουγάρο!!!Λεπτομέρεις εδώ..viewtopic.php?f=27&t=28032
chrislar
4x4 Regular member
4x4 Regular member
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2011 12:36 pm
Λάστιχα: Yokohama Geo 012
Suspension: Mad & Kyb
cb: Όχι
Name: Χρήστος

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό gmak » Τρί Μάιος 19, 2015 10:47 am

στον μηχανικο να ελενξει κολαρα σωληνακια dpf και βεβαια τυχον διαρροη στο ιντερκουλερ...συνηθως αν εχει διαρροη θα ακους κατι σαν φυσημα στο μοτερ..ισως δεις και λιγα λαδια...
www.4x4fun.gr

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ
Άβαταρ μέλους
gmak
4x4 Trial Race Member
4x4 Trial Race Member
 
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 8:42 pm
Τοποθεσία: patra
Λάστιχα: geolander/bfkm2
Suspension: mud ελατηρια
cb: Ναι

Re: Λυχνία DPF και προειδοποιητικη λυχνία ψεκασμού

Δημοσίευσηαπό k.l. » Τρί Μάιος 19, 2015 7:53 pm

Επίσης ρίξε μια ματιά στο βαρελάκι του dpf για περίεργους θορύβους στο χτύπημα. ενδέχεται να έχει ξεκολλήσει κάποιο κομμάτι του κεραμικού φίλτρου και να φράζει την έξοδο της εξάτμισης.
k.l.
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 11:03 am
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Suspension: Κyb, Koni - mad
cb: Όχι
Name: Κώστας

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Diesel

arahova Παρ Ιουν 07, 2024 10:40 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Ιουν 07, 2024 6:00 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Ιουν 06, 2024 10:10 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Ιουν 06, 2024 6:24 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Ιουν 05, 2024 11:35 am Καλημέρα σε όλους.
Διοματάρης Τετ Ιουν 05, 2024 8:09 am Καλημέρα σας
antonis1627 Τετ Ιουν 05, 2024 6:18 am Καλημέρα σας
arahova Τρί Ιουν 04, 2024 8:43 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Ιουν 04, 2024 6:15 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Ιουν 03, 2024 2:49 pm Καλησπέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Ιουν 03, 2024 6:18 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.
KonKalamata Κυρ Ιουν 02, 2024 9:44 am Καλημέρα, καλή Κυριακή και καλό μήνα..!
antonis1627 Κυρ Ιουν 02, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Ιουν 01, 2024 8:21 am Καλημέρα σε όλους, καλό μήνα και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Σάβ Ιουν 01, 2024 6:07 am Καλημέρα σας.Καλό Σαββατοκύριακο,καλό μήνα και καλό καλοκαίρι να έχουμε.
arahova Παρ Μάιος 31, 2024 11:36 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
Panos2 Παρ Μάιος 31, 2024 8:10 am Καλημέρα !!!!!
antonis1627 Παρ Μάιος 31, 2024 6:18 am Καλημέρα σας.
dpol Πέμ Μάιος 30, 2024 11:14 am Καλημερα ωρε
dpol Πέμ Μάιος 30, 2024 11:14 am Θρυλε θεεεεεεεεεε ωε ωε ωε ωεεεεεεεεεεεεεεεε
arahova Πέμ Μάιος 30, 2024 10:52 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Μάιος 30, 2024 6:17 am Καλημέρα σας.
antonis1627 Τετ Μάιος 29, 2024 12:05 pm Αύριο Πέμπτη 30-5-2024 πάμε για καφεδάκι στην .
arahova Τετ Μάιος 29, 2024 11:14 am Καλημέρα σε όλους.
Dafi Τετ Μάιος 29, 2024 8:29 am Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να διαγραφεί ένα ποστ το οποίο κλειδώθηκε
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης