Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Σάβ Φεβ 20, 2010 12:26 am

teroulas έγραψε:
...και εγώ αυτές παράγγειλα δες εδώ : http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 2455wt_919


Τις τσίμπησα μαζί με ένα φίλο φίλου πήραμε από ένα σετάκι :mrgreen:

Σε καμμιά 10αριά μέρες έρχονται

:happy-bouncyshadowgreen: :happy-bouncyshadowgreen: :happy-bouncyshadowgreen: :happy-bouncyshadowgreen: :happy-bouncyshadowgreen: :happy-jumpeveryone: :happy-jumpeveryone: :happy-jumpyellow: :happy-jumpyellow: :happy-jumpyellow:


Mile marker σου έδωσε ο τύπος ή superwinch ?

Εγώ στην αρχή του παράγγειλα τις ΜΜ και μου έστειλε απάντηση μετά από μία μέρα ότι είχε θέμα με τον πωλητή της ΜΜ και θα μου τις έστελνε τέλη Μάρτη και αν ήθελα μπορεί να μου στείλει τις superwinch. Δυστυχώς έχει κακοκαιρία στην Αμέρικα και θα καθυστερήσουν λίγες μέρες.
Επισκέπτης
 

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό vitaroulas » Σάβ Φεβ 20, 2010 9:06 am

Δεν έχει απαντήσει ακόμα κάτι τέτοιο
vitaroulas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4102
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2009 4:37 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Λάστιχα: Univergoma Hamada
Suspension: Mad,Kyb,αποστάτες
cb: Ναι
Aka: damino
Name: Δαμιανός

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό lefteris » Σάβ Φεβ 20, 2010 2:07 pm

Η παραγγελία έγινε χθες το απόγευμα και αργά χθες το βράδυ ενημερώθηκα ότι οι πλύμνες έχουν σταλεί ήδη. Χρόνος παράδοσης 7-11 μέρες. Προς το παρόν όλα βαίνουν καλώς... :D
lefteris
4x4 newbie member
4x4 newbie member
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2009 2:28 pm
Τοποθεσία: Καλλιθέα - Αθήνα

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό vitaroulas » Σάβ Φεβ 20, 2010 3:47 pm

lefteris έγραψε:Η παραγγελία έγινε χθες το απόγευμα και αργά χθες το βράδυ ενημερώθηκα ότι οι πλύμνες έχουν σταλεί ήδη. Χρόνος παράδοσης 7-11 μέρες. Προς το παρόν όλα βαίνουν καλώς... :D


Ο φίλος φίλου :mrgreen:
vitaroulas
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 4102
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2009 4:37 pm
Τοποθεσία: Μαρούσι
Λάστιχα: Univergoma Hamada
Suspension: Mad,Kyb,αποστάτες
cb: Ναι
Aka: damino
Name: Δαμιανός

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό Γιώργος RANGER » Δευτ Φεβ 22, 2010 12:21 pm

Παιδιά το διάβασα όλο το ποστ και το κατάλαβα. Αλλά δεν είδα πουθενά να ασχολείται κ'αποιος σχετικά με το θέμα της εμπλοκής της τετρακίνησης εν κινήση,όπως σε περίπτωση που ταξιδεύεις ήσυχα και ξαφνικά μπένεις σε ολισθηρό πολύ οδόστρωμα, όπως όταν ταξιδεύεις με βροχή ή παγώμενο οδόστρωμα (όχι πάγο ή χιόνι) και θέλεις φυσικά να πηγαίνεις σβέλτα και δεδομένου ότι τα λάστιχά μας 80off/20in γλυστράνε πολύ!!
ΠΧ:Πηγαίνω σε στεγνό και μετά από λίγο και από ξαφνική στροφή προκύπτει χιονοσμένος δρόμος τσουκ κουνάω το λεβιεδάκι και όλα καλά..
Με τις ελευθέρου τροχασμού πρέπει να σταματήσω!!! Και καλά να είσαι κάπου έρημα.Για ελάτε όμως σε κανα Παρνασσό ή Καλάβρυτα ή Καρπενιση κλπ κλπ....
Άβαταρ μέλους
Γιώργος RANGER
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 10:25 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
cb: Όχι

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό myrmidonas73 » Δευτ Φεβ 22, 2010 12:31 pm

Γιώργος RANGER έγραψε:Παιδιά το διάβασα όλο το ποστ και το κατάλαβα. Αλλά δεν είδα πουθενά να ασχολείται κ'αποιος σχετικά με το θέμα της εμπλοκής της τετρακίνησης εν κινήση,όπως σε περίπτωση που ταξιδεύεις ήσυχα και ξαφνικά μπένεις σε ολισθηρό πολύ οδόστρωμα, όπως όταν ταξιδεύεις με βροχή ή παγώμενο οδόστρωμα (όχι πάγο ή χιόνι) και θέλεις φυσικά να πηγαίνεις σβέλτα και δεδομένου ότι τα λάστιχά μας 80off/20in γλυστράνε πολύ!!
ΠΧ:Πηγαίνω σε στεγνό και μετά από λίγο και από ξαφνική στροφή προκύπτει χιονοσμένος δρόμος τσουκ κουνάω το λεβιεδάκι και όλα καλά..
Με τις ελευθέρου τροχασμού πρέπει να σταματήσω!!! Και καλά να είσαι κάπου έρημα.Για ελάτε όμως σε κανα Παρνασσό ή Καλάβρυτα ή Καρπενιση κλπ κλπ....


Καλημέρα, πολύ απλά τα πράγματα όταν ανεβαίνεις για Καρπενήσι....κτλ τις έχεις κλειδώσει βγαίνοντας από Λαμία!!! και το αυτοκίνητο δουλεύει όπως ήταν μαμά!
Πρωσωπικά παιδιά με κερδίσατε και εμένα.Με την πρώτη ευκαιρία(οικονομική δλδ) θα βάλω και εγώ χειροκίνητες πλύμνες ελευθέρου τροχασμού!
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
Άβαταρ μέλους
myrmidonas73
4x4 Xtreme member
4x4 Xtreme member
 
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 10:39 pm
Τοποθεσία: Αθήνα(Καλλιθέα)-Αγαλιανός
Λάστιχα: BFGOODRICH A/T
Suspension: Προς το παρόν μαμά
cb: Ναι
Name: Κώστας

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό xiskos » Δευτ Φεβ 22, 2010 12:37 pm

Γιώργος RANGER έγραψε:Παιδιά το διάβασα όλο το ποστ και το κατάλαβα. Αλλά δεν είδα πουθενά να ασχολείται κ'αποιος σχετικά με το θέμα της εμπλοκής της τετρακίνησης εν κινήση,όπως σε περίπτωση που ταξιδεύεις ήσυχα και ξαφνικά μπένεις σε ολισθηρό πολύ οδόστρωμα, όπως όταν ταξιδεύεις με βροχή ή παγώμενο οδόστρωμα (όχι πάγο ή χιόνι) και θέλεις φυσικά να πηγαίνεις σβέλτα και δεδομένου ότι τα λάστιχά μας 80off/20in γλυστράνε πολύ!!
ΠΧ:Πηγαίνω σε στεγνό και μετά από λίγο και από ξαφνική στροφή προκύπτει χιονοσμένος δρόμος τσουκ κουνάω το λεβιεδάκι και όλα καλά..
Με τις ελευθέρου τροχασμού πρέπει να σταματήσω!!! Και καλά να είσαι κάπου έρημα.Για ελάτε όμως σε κανα Παρνασσό ή Καλάβρυτα ή Καρπενιση κλπ κλπ....




Εγώ πιστευω φιλε πως οταν ειναι να πας σε κανα Παρνασσό ή Καλάβρυτα ή Καρπενιση κλπ κλπ έχεις στο νου σου οτι μπορει να συναντησεις εμποδια....(χιονι,λασπες,νεροφαγωματα...) οποτε εχει ήδη κλειδωσει τις πλυμνες απο νωρις ετσι ωστε οταν χρειαστει να βαλεις τετρακινηση να μην χρειαζετε να κατεβαινεις.....Πιστευω οτι καθε φορα που θελουμε να παμε καπου με το τουτου μας (και δεδομένων και των καιρικων συνθηκων) γνωριζουμε πανω κατω εαν χρειαστει να εμπλεξουμε την τετρακινηση καποια στιγμη.....
OFF ROAD ΗΡΑΚΛΕΙΟ

«Άριστα διοικείται η Πολιτεία στην οποία τιμούνται οι ενάρετοι άνθρωποι ενώ οι κακοί παραμερίζονται»....Σόλων
Άβαταρ μέλους
xiskos
4x4 All Terrain member
4x4 All Terrain member
 
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 06, 2008 3:58 pm
Τοποθεσία: Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Λάστιχα: GEOLANDAR A/T-S GO12
Suspension: MONROE 4X4 ADVENTURE
cb: Όχι
Name: ΣΟΦΟΚΛΗΣ

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό Γιώργος RANGER » Δευτ Φεβ 22, 2010 3:40 pm

Μιλόντας με μηχανικό που δουλεύει χρόνια suzuki μου είπε ότι στο δικό μου το μοντέλο(2004 V6) η τετρακίνηση εμπλέκεται "πνευματικά" στο διαφορικό και ότι όταν δεν έχει εμπλακεί τα ημιαξόνια δεν γυρνάνε.Άρα ποιά κατανάλωση και φθορά ??????
Μήπως τελικά μιλάμε για συγκεκριμένα-ες χρονιές GV πχ εώς 2003 κλπ κλπ????
Άβαταρ μέλους
Γιώργος RANGER
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 10:25 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
cb: Όχι

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό Tzivitzonis » Δευτ Φεβ 22, 2010 9:37 pm

Κι ένα ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟ βίντεο για το πως δουλεύουν, τι χρήση έχουν, πόσο ευάλωτες είναι και τι πρέπει να προσέχουμε. :wink:
Ο τύπος είναι της SuperWinch και μιλάει "δύσκολα" αγγλικά... :cry: Σε περίπτωση που υπάρχει δυσκολία ίσως να ασχοληθώ και με μετάφραση... :roll:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=Vxy4n2bzcvo[/video]
Grand Vitara 1.6 3D (2002) ---- GFi LPG system
Ποτέ μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες τις δικές σου ή του GV σου!!

Homo homini lupus est
Άβαταρ μέλους
Tzivitzonis
Administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 37883
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:05 pm
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Λάστιχα: Michelin Lat.Cross
Διάσταση ελαστικών: 215/70/16
Suspension: Αποστάτες +3/KYB
cb: Ναι
Εργάτης: Όχι
Aka: Καλτσόγιαννος-Τζιτζιλόνης-Πατροτζούλης
Name: Τζιβιτζόνης

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό KON.GV » Δευτ Φεβ 22, 2010 9:54 pm

Γιώργος RANGER έγραψε:Μιλόντας με μηχανικό που δουλεύει χρόνια suzuki μου είπε ότι στο δικό μου το μοντέλο(2004 V6) η τετρακίνηση εμπλέκεται "πνευματικά" στο διαφορικό και ότι όταν δεν έχει εμπλακεί τα ημιαξόνια δεν γυρνάνε.Άρα ποιά κατανάλωση και φθορά ??????
Μήπως τελικά μιλάμε για συγκεκριμένα-ες χρονιές GV πχ εώς 2003 κλπ κλπ????

καλά τα λέει ο μηχανικός που δουλεύει χρόνια...αλλά ξέχασε ότι τα ιμηαξόνια παρασύρονται από τις φιξ μαμά πλύμνες τεμπέλικα ΕΠΕΙΔΗ τα γυρνάνε οι τροχοί....και αυτό όταν είσαι πισωκίνητος...η κίνηση μπροστά ναι ενεργοποιείται με ΠΙΕΣΗ...τι σχέση έχει αυτό όταν είσαι μονο πισωκίνητος???ρωτάς το μηχανικό σου???? :idea: :idea: :idea:
ΓΙΑ να το εμπεδώσεις καλά σήκωσε με γρύλο το εμπρός μέρος από το gv(ξεμπλοκάριστος2χ4) και γύρνα τους εμπρός τροχούς που θα είναι στον αέρα..."στάνταρ ΆΣΣΟ" με απόδοση 1/10 ότι θα γυρνάνε τα ημιαξόνια...μαζί με τον τροχό.... :idea: αυτό το αποφεύγεις με τις ελεύθερες πλύμνες.
"Forgotten things remembered...
The tigers eat their young
The body stayed but inside the head...
The mind was on the run ..."
Άβαταρ μέλους
KON.GV
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6899
Εγγραφή: Πέμ Απρ 24, 2008 2:24 pm
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Λάστιχα: 235/85/16 caiman
Suspension: coil over 12"
cb: Ναι
Aka: Κοντζιβας η Μαντεμοκαμμένος
Name: Κωνσταντίνος

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό KON.GV » Δευτ Φεβ 22, 2010 9:56 pm

ααα ξέχασα και το δικό μου είναι 2004....δεν είναι χχχ χρονιάς...
και κάτι ακόμη...τις πλύμνες δεν θα κάθεσαι΄΄ολη την ώρα να τις ελευθερώνεις.....ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ....φεύγω από αθήνα..για Βέρμιο....μέχρι τους προποδες θα ειμαι με ξεκλείδωτες...από εκεί και πέρα όταν χρειαστεί στην εξόρμηση μου τις κλειδώνω.
για πιό λόγο πρέπει για 600 ολόκληρα χιλιόμετρα να γυρνάνε τεμπέλικα οι εμπρός μπιλιοφόροι???και μάλιστα η κορώνα να γυρνάει το πηνίο....γεγονός που "τρώει"ιπποδύναμη γιατί κοντράρει το όλο σύστημα ΟΤΑΝ είμαι πισωκινητος....
υγ.δεν έχω μαγαζί που να πουλάω πλύμνες...όποιος δε θέλει ας μη βάλει...ούτε και ξέρω προσωπικά κανένα μαγαζάτορα.. :wink:
"Forgotten things remembered...
The tigers eat their young
The body stayed but inside the head...
The mind was on the run ..."
Άβαταρ μέλους
KON.GV
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6899
Εγγραφή: Πέμ Απρ 24, 2008 2:24 pm
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Λάστιχα: 235/85/16 caiman
Suspension: coil over 12"
cb: Ναι
Aka: Κοντζιβας η Μαντεμοκαμμένος
Name: Κωνσταντίνος

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό KON.GV » Δευτ Φεβ 22, 2010 10:08 pm

εδώ εγώ ήθελα να κάνω χειροποίητο συστημά για πλύμνες και πίσω...αλλά είναι πολύ δαπανηρό...και θα ρωτήσουν κάποιοι γιατί???γιατί 3 ημιαξόνια να σπάσουν θα μπορώ να ταξιδέψω και να γυρίσω πίσω...ειδικά τα πίσω ημιαξόνια...και πάλι εδώ είμαστε τυχεροί στα βιτάρα γιατί έχουμε και ένα πρεσσαριστό ρουλεμαν που ψιλοκρατάει το ημιαξόνιο-τροχό.Ειδεμή στου χαντακ...
τώρα για το θέμα κλέιδωνε ξεκλείδωνε...απότομα χιόνια και τρυκιμίες...είναι καθαρά θέμα οδηγού,εμπειρίας και αποφάσεων.Είναι στο χέρι του καθενός το τι θα αγοράσει-τοποθετήσει η όχι στο όχημα του.
"Forgotten things remembered...
The tigers eat their young
The body stayed but inside the head...
The mind was on the run ..."
Άβαταρ μέλους
KON.GV
Vitaraclub Platinum Member
Vitaraclub Platinum Member
 
Δημοσιεύσεις: 6899
Εγγραφή: Πέμ Απρ 24, 2008 2:24 pm
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ
Λάστιχα: 235/85/16 caiman
Suspension: coil over 12"
cb: Ναι
Aka: Κοντζιβας η Μαντεμοκαμμένος
Name: Κωνσταντίνος

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό Γιώργος RANGER » Τρί Φεβ 23, 2010 2:08 pm

Οι ερωτήσεις και οι απορίες είναι λόγω άγνοιας.Βέβαια, οι εκάστοτε μηχανικοί δεν είναι πάντοτε σίγουρο ότι έχουν ασχοληθεί όσο κάποιοι από εσάς και εν συνεχεία από εμάς, ούτε προς θεού πάω να κάνω το πνεύμα αντιλογίας.Αλλά είναι κάτι που πρώτη φορά ακούω και ακούγεται όπως το παρουσιάσατε ΙΔΑΝΙΚΟ!!!! και φυσικά με ενδιαφέρει και το κόστος του 160-180 ευρώ αποσβένεται εύκολα και γρήγορα.
1.Εάν θέλουμε επανατοποθετούνται οι μαμμά πλήμνες????
2.Για ΚΙΑ SPORTAGE υπάρχουν με τα ίδια αποτελέσματα????
3.Μπορώ να τις κλειδώνω καμιά 30 χιλιόμετρα πριν τον προωρισμό μου????
4.Μένω Πειραιά που μπορώ να βρω και να τοποθετήσω????
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Γιώργος RANGER
4x4 Grand member
4x4 Grand member
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 10:25 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
cb: Όχι

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Φεβ 23, 2010 6:02 pm

Γιώργος RANGER έγραψε:Οι ερωτήσεις και οι απορίες είναι λόγω άγνοιας.Βέβαια, οι εκάστοτε μηχανικοί δεν είναι πάντοτε σίγουρο ότι έχουν ασχοληθεί όσο κάποιοι από εσάς και εν συνεχεία από εμάς, ούτε προς θεού πάω να κάνω το πνεύμα αντιλογίας.Αλλά είναι κάτι που πρώτη φορά ακούω και ακούγεται όπως το παρουσιάσατε ΙΔΑΝΙΚΟ!!!! και φυσικά με ενδιαφέρει και το κόστος του 160-180 ευρώ αποσβένεται εύκολα και γρήγορα.
1.Εάν θέλουμε επανατοποθετούνται οι μαμμά πλήμνες????
2.Για ΚΙΑ SPORTAGE υπάρχουν με τα ίδια αποτελέσματα????
3.Μπορώ να τις κλειδώνω καμιά 30 χιλιόμετρα πριν τον προωρισμό μου????
4.Μένω Πειραιά που μπορώ να βρω και να τοποθετήσω????
Ευχαριστώ


1.Ναι μπορείς .
2. Υποθέτω πως ναι με μία ερώτηση στο κατάστημα.
3.Φυσικά και μπορείς. Γενικά οι χειροκίνητες πλήμνες όσο αφορά την χρήση τους είναι σαν και αυτές της Μαμάς. Απλά αν θες να έχεις κίνηση και στους εμπρός τροχούς θα πρέπει να της κλειδώσεις.
4.μερικά ποστ πριν έχω γράψει για παραγγελία μέσω νετ ή από Ελλάδα
Επισκέπτης
 

Re: Πλύμνες Ελεύθερου Τροχασμού.

Δημοσίευσηαπό JOHNV6 » Τρί Φεβ 23, 2010 6:11 pm

Γιώργος RANGER έγραψε:Οι ερωτήσεις και οι απορίες είναι λόγω άγνοιας.Βέβαια, οι εκάστοτε μηχανικοί δεν είναι πάντοτε σίγουρο ότι έχουν ασχοληθεί όσο κάποιοι από εσάς και εν συνεχεία από εμάς, ούτε προς θεού πάω να κάνω το πνεύμα αντιλογίας.Αλλά είναι κάτι που πρώτη φορά ακούω και ακούγεται όπως το παρουσιάσατε ΙΔΑΝΙΚΟ!!!! και φυσικά με ενδιαφέρει και το κόστος του 160-180 ευρώ αποσβένεται εύκολα και γρήγορα.
1.Εάν θέλουμε επανατοποθετούνται οι μαμμά πλήμνες????
2.Για ΚΙΑ SPORTAGE υπάρχουν με τα ίδια αποτελέσματα????
3.Μπορώ να τις κλειδώνω καμιά 30 χιλιόμετρα πριν τον προωρισμό μου????
4.Μένω Πειραιά που μπορώ να βρω και να τοποθετήσω????
Ευχαριστώ


1. φυσικά!
2. ???????
3.και 30 και 40 και 10, στην κρίση σου είναι το που θα σου χρειαστούν κλειδωμένες
4.για αγορά αν διαβάσεις όλο το θέμα θα δεις, τώρα για τοποθέτηση οποιοσδήποτε μηχανικός το κάνει είναι πολύ εύκολο αν του τις πάς! :wink:
το να είσαι γίδι και να μην ενοχλείς κανέναν, δεν με απασχολεί καθόλου!!!!!
το να προσπαθείς όμως να πείσεις και τους δίπλα σου ότι είναι και αυτοί γίδια για να μην αισθάνεσαι μόνος σου...
αυτό με τρελλαίνει!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
JOHNV6
S.A.S Member
S.A.S Member
 
Δημοσιεύσεις: 2817
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 15, 2008 10:55 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Λάστιχα: 35"
Διάσταση ελαστικών: maxxis trepador
Suspension: coilover
cb: Ναι
Aka: γιάφκαρχος-σιδεροτζαμάς!!!
Name: Γιάννης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μηχανολογικά/Ηλεκτρολογικά

Διοματάρης Σάβ Απρ 27, 2024 8:29 am Καλημέρα σας κύριοι
antonis1627 Σάβ Απρ 27, 2024 6:56 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
antonis1627 Παρ Απρ 26, 2024 6:16 am Καλημέρα σας.
arahova Πέμ Απρ 25, 2024 10:07 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Πέμ Απρ 25, 2024 6:02 am Καλημέρα σας.
arahova Τετ Απρ 24, 2024 10:03 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 9:55 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Τετ Απρ 24, 2024 6:20 am Καλημέρα σας.
SIAL Τρί Απρ 23, 2024 5:28 pm Καλησπέρες! Όμορφες εικόνες για όλο τον λαό ..... viewtopic.php?f=181&t=37434&p=941302#p941302
arahova Τρί Απρ 23, 2024 10:58 am Καλημέρα σε όλους.
antonis1627 Τρί Απρ 23, 2024 6:21 am Καλημέρα σας.
arahova Δευτ Απρ 22, 2024 10:12 am Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
antonis1627 Δευτ Απρ 22, 2024 5:55 am Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 11:43 am Μ.Τετάρτη 1-5-2024 πάμε για τσιπουράκι στο
arahova Κυρ Απρ 21, 2024 11:26 am Καλημέρα σε όλους και καλή Κυριακή.
antonis1627 Κυρ Απρ 21, 2024 7:22 am Καλημέρα σας.
arahova Σάβ Απρ 20, 2024 10:22 am Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.
Σταύρος 4x4 Σάβ Απρ 20, 2024 10:08 am Καλημέρα και καλό ΣΚ :!:
antonis1627 Σάβ Απρ 20, 2024 6:29 am Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
arahova Παρ Απρ 19, 2024 9:50 am Καλημέρα σε όλους και καλό Π/Σ/Κ.
antonis1627 Παρ Απρ 19, 2024 5:46 am Καλημέρα σας
john maxx Πέμ Απρ 18, 2024 10:24 pm Καλησπέρα από Μάλτα
arahova Πέμ Απρ 18, 2024 10:04 am Καλημέρα σε όλους.
ΣΤΑΥΡΟΣ Πέμ Απρ 18, 2024 8:16 am Κυριακή 12-5-2024 τα 16α γενέθλια του VITARAclub στην
antonis1627 Πέμ Απρ 18, 2024 5:57 am Καλημέρα σας.
AJAX Chat © 2007 StarTrekGuide ? Updates every 5 Seconds

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες